کد خبر: 8032

تاریخ انتشار: 2021/07/25 - 18:49

معاون علوم پزشکی گیلان عنوان کرد:

روند صعودی بستری ها در گیلان تا دو هفته آینده/ کارایی واکسن ایرانی در مقابل سویه های فعال کرونا

«رشت گیلان»: معاون علوم پزشکی گیلان گفت: حداقل تا دو هفته آینده روند صعودی بستری بیماران ادامه داشته باشد احتمالا تعداد کل بستری های استان به بیش از ۱۵۰۰ بیمار خواهد رسید.

به گزارش  پایگاه خبری و اطلاع رسانی «رشت گیلان»، دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه متاسفانه بیماری کرونا با یک شیب آسانسوری در کل کشور در حال افزایش است، اظهار کرد: در استان گیلان نیز طی دو هفته اخیر با افزایش مبتلایان به کرونا و بستری ها مواجه هستیم.

وی از بستری شدن روزانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از ۸۲۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند.

157819772

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: پیش بینی می شود حداقل تا دو هفته آینده روند صعودی بستری بیماران ادامه داشته باشد و احتمالا تعداد کل بستری های استان به بیش از ۱۵۰۰ بیمار خواهد رسید که نوعی رکورد بعد از اسفند ۹۸ محسوب می شود.

حیدرزاده، عامل اصلی افزایش بیماری را عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دانست که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص مسافرت ها، رستوران ها، تالارها و دورهمی ها مصوب شده و گفت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت می شد، بیماری در جامعه کاهش پیدا می کرد.

وی از افراد خواست در صورت دریافت پیامک برای تزریق واکسن هرچه سریع تر به مراکز تعیین شده مراجعه کنند و یادآور شد: مردم نسبت به واکسن ایرانی اطمینان داشته باشند، زیرا این واکسن نه تنها مشکلی نداشته، بلکه تزریق کنندکان آن بسیار راضی هستند و سایر افراد خانواده را به استفاده از آن ترغیب کردند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه واکسن ایرانی کرونا علاوه بر عوارض جانبی کم در مقابل سویه های فعال ویروس کرونا کارایی دارد، اضافه کرد: خوشبختانه کمبود واکسن نداریم و بیش از نیاز در اختیار ماست.

حیدرزاده، همچنین خواستار رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، دوری از دورهمی و عدم حضور در اجتماعات شد.

 

به صفحه اینستاگرام پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت گیلان” بپیوندید:

instagram.com/rasht.gilan

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان