کد خبر: 7979

تاریخ انتشار: 2021/06/11 - 21:25

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۹۲.۴ درصدی مبتلایان/ سوغات سفرهای نیمه خرداد این هفته از راه می‌رسد + نقشه و نمودار

«رشت گیلان»: درحالی که نرخ ابتلای بیماران جدید به ویروس منحوس روز گذشته نسبت به اول هفته یکباره رشدی نزدیک به ۲ برابر را تجربه کرد برخی از کارشناسان معتقدند، این تغییر معنادار سوغات سفرهای تعطیلات نیمه خرداد و بی‌توجهی به پروتکل‌ها است.

به‌گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی «رشت گیلان» و به نقل ازخبرگزاری تسنیم، روز گذشته انتشار آمارهای رسمی وزارت بهداشت در زمینه همه‌گیری کرونا نشان داد پیش‌بینی کارشناسان بهداشت و درمان از نتیجه بی‌توجهی هموطنان در تعطیلات نیمه خرداد کاملا درست از آب درآمده و به قول معروف سوغاتی سفر در این تعطیلات این هفته از راه خواهد رسید.

1399042419124255020777124

آمارهای رسمی نشان می‌دهد دیروز 20 خرداد 1400 تعداد 1398 نفر از هموطنان به جمع بیماران کرونایی پیوسته تا به این ترتیب نسبت به شنبه قبل نرخ ابتلای جدید بیماران به ویروس منحوس رشدی معادل 92.4 درصد را تجربه کرده باشد، این درحالی است که میزان بستری بیماران نیز در همین دوره تقریبا 54 درصد صعودی شده و اکنون به رقمی معادل 1491 نفر نسبت به 973 نفر شنبه قبلی افزایش یافته است.

از سوی دیگر اگرچه تعداد موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نسبت به ابتدای هفته کاهش حدود 300 نفری را تجربه کرده و اکنون 3549 اعلام شده اما با درنظر گرفتن افزایش میزان بیماری زایی ویروس منحوس بخصوص با نوع جهش یافته احتمال اینکه یکی دو روز آینده این رقم دوباره به بالای 4 هزار نفر افزایش یابد و به دنبال آن هم شاعد عبور تعداد متوفیان از مرز 82 هزار نفر باشیم.

در این زمینه کارشناسان بهداشت و درمان دقیقا مثل مسئولان وزارت بهداشت تاکید دارند بادرنظر گرفتن کند شدن روند واکسیناسیون و ورود انواع ویروس جهش یافته هندی و آفریقای جنوبی به کشور بهترین راهکار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و البته اجرای دقیق فاصله‌گذاری اجتماعی است.

روز سیاه کرونایی هرمزگان رقم خورد

شرایط کرونایی در استان هرمزگان روند بسیار خطرناکی به خود گرفته و تمامی آمارها به شکلی کاملا محسوسی در حال افزایش هستند.

تمام شهرستان‌ها در حال حاضر با شیوع شدید بیماری مواجه هستند و آمارها شامل ابتلا، بستری، قرنطینه در منزل و مرگ و میر کرونایی همچنان بر مدار صعودی هستند اما هیچ گام موثری برای کنترل این شیوع و همه گیری دیده نمی‌شود.

پایتخت و مسئولان بهداشت و درمان کشور نسبت به هرمزگان بی تفاوت هستند و گویا اهمیتی ندارد در این استان چه فاجعه‌ای در حال وقوع است، از نامه درخواست تعطیلی 3 روزه هرمزگان بیش از یک هفته گذشت اما دریغ ازیک واکنش معمولی به این درخواست!

در سایه سکوت مرکز نشینان هرمزگانی‌ها امروز داغدار عزیزان خود هستند که یکی پس از دیگری جان خود را از دست می‌دهند و روز به روز بر تعداد موارد جان باخته افزوده می‌شود.

در همین زمینه دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: تعداد نمونه گیری از ابتدای اپیدمی تاکنون جمعا 285100 تست از افراد مشکوک گرفته شده و بیشتر بیماران دارای نوع جهش یافته انگلیسی هستند.

وی افزود: در حال حاضر 550 نفر با تشخیص کووید 19 در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 82 نفر در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه پزشکی قرار دارند و وضعیت 21 بیمار وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیماران قرنطینه خانگی نیز رشد چشمگیری دارند و در آستانه 10 هزار نفر شدن هستند، در حال حاضر 9488 نفر قرنطینه در منزل هستند.

وی با اشاره به وقوع یک روز سیاه کرونایی در هرمزگان نیز گفت: متاسفانه در هفته‌های گذشته شاهد افزایش قابل ملاحظه موارد جان باخته کرونایی هستیم و این مسئله نگران کننده است..

نوروزیان تصریح کرد: در شبانه روز گذشته در استان هرمزگان متاسفانه کرونا جان 12 بیمار دیگر شامل 5 مرد و 7 زن در محدوده سنی 32 تا 99 سال از شهرستان‌های بندرلنگه، بندرعباس، قشم، میناب، سیریک و بندرخمیر را گرفت و شمار جان باختگان کرونایی در این استان به 1333 نفر رسید.

14000321104837322229497710

آمار فوت ناشی از کرونا در ایلام روند کاهشی دارد

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام  از روند کاهشی آمار فوت ناشی از کرونا در استان ایلام خبرداد و اظهار داشت: تعداد فوتی های ناشی از کرونا در این استان روند کاهشی دارد و پنجمین روز متوالی بدون فوتی کرونا در این استان ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در هفته گذشته تنها در روز شنبه 2 مورد فوتی کرونا رخ داد و پس از آن پنج روز بدون فوتی ثبت شد این در حالیست که هفته ماقبل آن هشت نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه روز گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نشده، مجموع فوتی های استان تا این لحظه همچنان 796 نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: 65 ابتلای جدید کرونا روز گذشته شناسایی شد و مجموع مبتلایان استان به 39 هزار و 274 نفر افزایش یافت.

 کریمیان افزود: 15 بستری جدید ناشی از کرونا روز گذشته در مراکز درمانی بستری شدند و تعداد بستری های موجود در استان 93 نفر است.

وی با بیان اینکه مجموع بهبودیافتگان کرونا در استان 38 هزار و 207 نفر است، اظهار داشت: از بستری های جدید چهار نفر مربوط به ایوان، سه نفر ایلام، سه نفر آبدانان، سه نفر مهران و 2 نفر نیز مربوط به دره شهر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: شهرستان های ایلام، دهلران و چوار در وضعیت نارنجی و آبدانان، دره شهر، بدره، چرداول، ایوان، سیروان، مهران، ملکشاهی و هلیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

 کریمیان تاکید کرد: با وجود عبور از موج سهمگین چهارم و کاهش نسبی فوتی ها، کرونا همچنان در کمین است و ساده انگاری‌ها و عدم رعایت پروتکل ها به شیوع بیشتر آن دامن می زند.

آمار ابتلای کرونایی در قزوین 102 درصد افزایش یافت

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به 4 برابر شدن میزان مبتلایان کرونایی در 3 روز اخیر اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در شبانه‌روز اخیر 102 درصد افزایش یافته و از 117 به 236 نفر رسیده که بسیار نگران‌کننده است و در صورت ادامه عادی‌انگاری و جدی نگرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیک پنجم کرونای انگلیسی را در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با این حال در 24 ساعت گذشته میزان مرگ‌ومیر کرونایی ما نصف شده و از 2 به یک نفر رسیده است و در ضمن میزان بستری‌های روزانه کرونایی هم نسبت به روز پیش یک نفر کمتر شده است که البته هر 2 مورد یادشده کاهش اثرگذار و محسوسی در مدیریت بیماری کووید محسوب نمی‌شوند.

نامدار همچنین از تثبیت آمار بیماران بدحال کرونایی خبر داد و گفت: میزان بستری‌های زیر دستگاه ونتیلاتور که در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت شدید تیم درمانی قرار دارند، طی 2 روز اخیر روی عدد 22 بیمار ثابت مانده است که امیدواریم این آمار استمرار یافته و هفته آتی به کمتر از 20 نفر هم برسد که البته با توجه به چند برابر شدن ابتلا در روزهای اخیر چنین اتفاقی خیلی بعید است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان قزوین ادامه داد: در ضمن در همین بازه زمانی میزان روزانه بیماران بهبودیافته کرونایی 22 درصد کمتر شده و در شبانه‌روز اخیر 43 نفر با علایم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های سطح استان مرخص شدند.

نامدار یادآور شد: همچنین در حوزه واکسیناسیون هم میزان کل واکسیناسیون ما به حدود 76 هزار تزریق رسیده که 63 هزار و 290 تزریق مربوط به نوبت اول واکسیناسیون و مابقی هم مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون هستند که البته در حال حاضر با توجه به اختلال در رسیدن آخرین سهمیه واکسن از سبد کوواکس میزان واکسیناسیون روزانه ما به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

آمار بستری‌ها در آذربایجان‌غربی کاهش یافت

با کاهش آمار مبتلایان به حدود 50 تا 60 درصد آمار روزهای اوج پیک چهارم، تعداد بستری‌ها هم حدوداً نصف آمار روزهای اوج پیک چهارم رسیده است هرچند که انتظار این بود که این کاهش چندهفته قبل‌تر رخ دهد اما سرانجام این اتفاق مثبت رخ داده و قطعاً کاهش بستری‌ها به معنای کاهش فوتی‌ها هم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با توضیح اجمالی آمار کرونا در استان گفت: رنگ‌بندی شهرها در آذربایجان‌غربی هیچ‌گونه تغییری نکرده است و تعداد مبتلایان نیز همچنان کمتر از 500 نفر است به‌طوری که 430 نفر در شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند  تا تعداد کل مبتلایان به 174 هزار و 807 نفر افزایش یابد.

جواد آقازاده با اشاره به کاهش بستری‌ها در استان اظهار داشت: خوشبختانه تعداد بستری‌های مشکوک در شبانه‌روز گذشته به 301 نفر، تعداد بستری‌های آی‌سی‌یو هم به 146 نفر و تعداد بستری‌های سندرم حاد تنفسی نیز به 728 نفر کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به کاهش بستری‌های روزانه در مرکز استان افزود: برخلاف روز گذشته تعداد بستری‌های ارومیه اندکی متعادل شده است به‌گونه‌ای که در شبانه‌روز گذشته تعداد بستری‌های روزانه از 82 نفر، به 68 نفر کاهش پیدا کرده‌ است و دو شهر خوی و بوکان که معمولا در رتبه‌های دوم و سوم بیشترین آمار بستری‌های روزانه قرار می‌گیرند هم کاهش هرچند نامحسوسی را در آمار خود نشان می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با پایین خواندن تعداد فوتی‌های کرونایی در استان تصریح کرد: در شبانه‌روز گذشته در آذربایجان‌غربی هفت نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که از این بین، چهار نفر اهل ارومیه، دو نفر اهل بوکان و یک نفر اهل سلماس بوده‌اند و در کل، مجموع فوتی‌های کرونایی استان به چهار هزار و 666 نفر افزایش یافته است.

 375 بیمار قطعی بستری در بیمارستان‌های استان

طبق آخرین آمار رنگ بندی کرونایی اعلام شده در حال حاضر از 23 شهرستان استان کرمان، 13 شهرستان بافت، بردسیر، سیرجان، شهربابک، جیرفت، رفسنجان، رودبار جنوب، زرند، کرمان، کهنوج، فاریاب و منوجان در وضعیت نارنجی و 10 شهرستان ارزوئیه، رابر، قلعه گنج، ریگان، فهرج، نرماشیر، بم، راور، کوهبنان و انار در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، وضعیتی که در آمار مبتلایان و بستری‌ها طی سه هفته اخیر در استان کرمان تقریبا ثابت بوده و به گفته مسئولان شکننده است.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 375 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 212 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 23 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 89 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 15 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 36  مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه با بستری 84 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 21هزار و 714 مورد رسیده است.

وی به فوت 3 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 2 هزار و 969 نفر رسیده است.

شفیعی با ابراز نگرانی از اینکه قبل از مدیریت و کنترل موج چهارم کرونا وارد موج پنجم بیماری در استان شویم تصریح کرد: دو استان همجوار ما یعنی هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت نارنجی، قرمز و فوق قرمز قرار دارند و رفت و آمد و مراودات بین این دو استان با استان کرمان نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر جنوب کشور درگیر بیماری است و احتمال گردش نوع آفریقایی و هندی ویروس وجود دارد گفت: نمونه آزمایشات تعدادی از بیماران کرونایی و مشکوک استان کرمان به تهران ارسال شده اما تا کنون موارد مثبتی از کرونای آفریقایی و هندی در استان کرمان گزارش نشده است.

شمار قربانیان کرونا در استان خراسان جنوبی به 904 نفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: در شبانه روز گذشته با ثبت دو مورد فوت جدید ناشی از کرونا تعداد فوتی‌های این بیماری در استان به 904 نفر رسید.
کامبیز مهدی زاده بیان کرد: در شبانه روز گذشته 192 آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا 53 بیمار جدید شامل 7 مورد بستری و 46 مورد سرپایی شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد 14 مورد از شهرستان قاینات، 21 مورد از شهرستان بیرجند، شهرستان‌های بشرویه و طبس هر کدام 1 مورد، شهرستان‌های خوسف، درمیان و زیرکوه و فردوس هر کدام 2 مورد، شهرستان سرایان 3 مورد و شهرستان سربیشه نیز 5 مورد جدید کرونا شناسایی شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همزمان در شبانه روز گذشته از 109 تست سریع کرونا نیز 19 بیمار جدید شناسایی شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 185 بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که 82 نفر کرونا مثبتند، افزود: از این تعداد 11 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال 2 نفر نامساعد است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا امروز 59 هزار و 406 تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که 21 هزار و 408 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده یادآور شد: تاکنون 42 هزار و 764 نفر در استان واکسن کرونا در نوبت اول و 6 هزار و 38 نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

بوشهر روز گذشته بدون فوتی کرونای پشت سر گذاشت

سعید کشمیری با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب کنترل زنجیره انتقال بیماری کرونا می‌شود اظهار داشت: از مردم در خواست می‌شود بیش از پیش موارد بهداشتی را رعایت کنند و ضمن پرهیز از از دورهمی‌ها و تجمعات از روش خرید الکترونیکی و کارت‌های بانکی استفاده کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر ویروس‌های کرونا در جامعه را جهش یافته دانست و بیان کرد: ابتلا به این بیماری جهش یافته سریع انجام می‌شود و بسیار خطرناک که رعایت دستورالعمل بهداشتی امری مهم و ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باتأکید بر عدم حضور در تجمعات تبلیغات نامزدهای انتخاباتی تصریح کرد: انتخابات نباید سبب سهل‌انگاری و ساده‌انگاری در رعایت اصول بهداشتی مقابله با کرونا شود باید حتما دستورات بهداشتی مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی تهویه مناسب در خانه و محیط‌های سربسته، استفاده از ماسک، رعایت فاصله، شرکت نکردن در تجمعات و شستشوی مرتب دست‌ها را از مهمترین عوامل جلوگیری از ابتلای به کرونا عنوان کرد.

کشمیری با بیان اینکه روز گذشته، فوت بیمار مبتلا به کرونا در استان گزارش نشده است گفت: تاکنون یک‌هزار و 193 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به فوت ‌آقای 23 ساله در شهرستان کنگان اظهار کرد: این شخص به سبب اینکه ساکن استان بوشهر نبوده طبق دستورالعمل جز آمار فوتی استان بوشهر محسوب نمی‌شود.

کشمیری افزود: پس از چند روز متوالی با آمار فوتی نسبتاً بالا روز گذشته مرگ ناشی از کرونا در استان بوشهر ثبت نشد و به صفر رسید که ان‌شاءالله با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روند کاهشی بستری و فوتی تداوم یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به بستری‌ها در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر با پذیرش 57 نفر دیگر روز گذشته در مجموع به 283 نفر رسید.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون 21 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بوشهر بستری هستند تصریح کرد: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 10 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

وی از ترخیص 56 بیمار با حال عمومی خوب از  بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 45 هزار و 700 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

بستری 8 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سمنان

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در سمنان پیرامون آخرین آمار شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون27 هزار و 618 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی.سی.آر در مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته (از بیستم الی بیست و یکم خرداد ماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید 19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود: بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون به 6هزار و 528 نفر رسیده است و 21 هزار و 90 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

دانایی ادامه داد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید- 19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه به پنج هزار و 631 نفر رسید.

در حال حاضر از هشت شهرستان استان سمنان پنج شهرستان سمنان، مهدیشهر، گرمسار، شاهرود و دامغان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان سرخه، میامی و آرادان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

احتمال اختصاص یکی از بیمارستان‌های بزرگ اصفهان به بیماران کرونایی

همچنان کرونا در حال تاخت و تاز است و عدم رعایت صحیح پروتکل‌های بهداشتی توسط عده‌ای از مردم و عادی انگاری کرونا باعث شده همچنان شاهد از دست دادن عزیزانمان در اثر ابتلا به بیماری منحوس کووید 19 باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های پذیرنده کرونا در اصفهان، اظهار داشت: در طی هفته‌های گذشته یک سیر نزولی بستری بیماران را در استان اصفهان تجربه کردیم.

بهروز کلیدری افزود: در هفته گذشته متاسفانه تعداد بیماران از حدود 800 تا 900 بیمار بستری کمتر نشد و تجربه‌ای که در موج های قبلی در سال 99 شاهد بودیم بعد از اینکه شرایط به سمت نزول پیش می‌رفت طی یک دوره 2 تا 4 هفته‌ای به کف بیمار حدود 300 بیمار می‌رسیدیم اما متاسفانه در این دوره تعداد بیماران در کانال 800تا 900 بیمار باقی مانده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها، باعث نگرانی شده، گفت: ممکن است از هفته آینده علی رقم برنامه اولیه مجبور شویم در شهر اصفهان یکی از بیمارستان‌های بزرگ را به بیماران کرونایی اختصاص بدهیم.

وی تصریح کرد: اصولا بعد از آغاز  سیر نزولی پیک کرونا، تعداد بیماران بد حال از 2 تا 4 هفته بعد از  سیر نزولی وضعیت خودشان را نشان می‌دهند و در کل کشور وضع به این گونه است امیدواریم طی روزهای آینده میزان مرگ و میر کرونایی کاهش پیدا کند.

کلیدری ادامه داد: اگر سیر صعودی بیماری در استان اصفهان شروع شود باز با فاصله 2 تا 4 هفته بعد با افزایش میزان مرگ و میر ناشی از کرونا مواجه خواهیم شد

488 بیمار کرونایی در اصفهان شناسایی شدند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای حدود 500 نفر در 22 شهرستان استان خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته488 مبتلای جدید شناسایی  و 160 نفر کارشان به بستری کشید در این مدت 21 خانواده هم  به خاطر مرگ کرونایی داغدار شدند.

آرش نجیمی افزود: 131 بیمار مرخص و 160 بیمار جدید بستری شدند که مجموع بیماران بستری را در بیمارستان‌های استان به 823  بیمار رساند در حال حاضر 189 بیمار نیز در بخش مراقبت‎های ویژه تحت درمان هستند.

کاهش مراجعات سرپایی بیماران کرونایی دراستان  البرز

محمد فتحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در  کرج  در مورد آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان البرز طی 24 ساعت گذشته ، اظهار داشت : طی 24 ساعت گذشته 88 بیمار با علائم کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان البرز بستری شدند.

وی افزود: مجموع کل بیماران مبتلا به کرونا در استان البرز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به بیش از 45 هزار 635 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر 582 نفر در مراکز بهداشتی و درمانی استان البرز بستری هستند، بیان کرد: ابتلای  293  نفر به بیماری کرونا  تا این تاریخ قطعی شده است.

فتحی با اشاره به اینکه رعایت شیوه نامههای بهداشتی و پرهیز از حضور در مراکز بهداشتی و درمانی استان البرز همچنان مورد تاکید است، تصریح کرد:در 24 ساعت گذشته 6 بیمار مبتلا به کرونا در استان البرز جان خود را از دست دادند.

کاشان روز بدون فوتی را پست سر گذراند

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 13 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد 12 بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و یک بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل بستری شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل 32 و حداکثر 77 سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار 21 سال سن دارد که در بیمارستان سیدالشهداء بستری شده است.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 83 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 73 بیمار در شهرستان کاشان و 10 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری تند.

وی از بستری 10 بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت گذشته خوشبختانه هیچ بیمار حاد تنفسی در کاشان و آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست نداده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 37 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی 24 ساعت گذشته تعداد قابل توجهی بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و 884 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند که این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

تزریق واکسن کرونا در قم متوقف شد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی موقت مراکز واکسیناسیون کرونا در این استان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به‌تزریق تمامی سهمیه واکسن کرونای استان در نوبت اول و دوم، از جمعه مورخ 21 خردادماه، در تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون تزریق واکسن صورت نخواهد گرفت.

اطلاعیه حاکیست: با تامین واکسن، مجددا فعالیت این مراکز از سر گرفته خواهد شد. لازم به یادآوری است از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در قم حدود 51 هزار دُز واکسن تزریق شده است.

 

14000318082847119229303110

 

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان