کد خبر: 7638

تاریخ انتشار: 2019/12/23 - 15:00

راه های مدیریت اضطراب

“رشت گیلان”: مدیریت کردن اضطراب می تواند نقش تعیین کننده ای در سلامت روح و روان افراد ایفا نماید.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت گیلان”، اضطراب و استرس موضوعی است که می تواند آسیب های زیادی هم از لحاظ روحی و هم جسمی به افراد وارد نماید.

برای کاهش اضطراب روش های زیادی وجود دارد که در این مطلب با تعدادی از مهم ترین راه های مدیریت آن آشنا خواهیم شد:

 

2اضطراب

۱- با ترس هایتان رو به رو شوید

بعضی از درمانگرها دریافته اند که یکی از سلاح های کلیدی در نبرد با استرس، توانایی مواجهه با ترس های مان است. اضطراب تا حدود زیادی ناجوری بین تهدید دریافت شده و توانایی دریافت شده شما برای غلبه بر آن است.

بنابراین اگر یاد بگیرید که زودتر و مکررا با ترس هایتان رو به رو شوید، می توانید بر آن ها غلبه کنید. از ارتفاع می ترسید؟ در یک کلاس صخره نوردی یا باشگاه بولدرینگ ثیت نام کنید و خودتان را به مبارزه و چالش عادت دهید.

۲- مکث کنید و اضطراب را کم کنید

وقتی اضطرابتان شروع می شود، دم بزنید و نفس عمیق بکشید. می توانید هر روز صبح از نور آفتاب بهره ببرید یا وقتی استرس تان شروع شد، مکث کنید و پنج دقیقه مدیتیشن داشته باشید، توقف کردن، نفس عمیق کشیدن و پاکسازی ذهن می تواند تاثیر شگرفی داشته باشد.

۳- برای کنترل اضطرابتان بخوابید

تحقیقی از جانب دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافته است، کم خوابی، اضطراب زمینه دارتان را تشدید می کند.

وقتی مغز با کمبود خواب مواجه می شود، نواحی مختلف را فریب می دهد که احساس را طی فرایندی به این تفکر تبدیل کند که شما موضوعی دارید که باید بابتش نگران باشید.

و کسانی که زود نگران می شوند هم نسبت به این عارضه آسیب پذیر ترند، پس هر شب یک خواب خوب ۷ تا ۹ ساعته داشته باشید.

۴- حواستان به نوشیدنی های تان باشد

اگر هم اکنون با طوفانی از اضطراب روبرو هستید، آخرین کاری که دوست دارید انجام دهید نوشیدن یک فنجان قهوه است. ثابت شده کافئین زیاد موجب افزایش اضطراب و افسردگی در فرد پراسترس می شود.

۵- از خود بپرسید: چه می شود اگر…؟

یکی از معروف ترین تکنیک هایی که درمانگر ها برای مهر احساسات منفی از آن استفاده می کند این است که بیمار را وادار به پرسش از خود می نمایند. ”بیشترین ترس من واقعا از کجا می آید؟” ”چقدر احتمال دارد که رخ بدهد؟”. خودتان را به بدترین سناریو ممکن بکشانید، با این کار می توانید واقعیت را تا حدود بسیار زیادی قابل کنترل کنید.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان