کد خبر: 7542

تاریخ انتشار: 2019/12/15 - 11:59

آب در دلتان تکان نَخُورَد: سپیدرود در حال نابودی است!

“رشت گیلان”: قدیمی ترین تیم گیلان در شرایط بحران قرار دارد که یک سوی مشکلاتش به اداره ورزش و جوانان و سوی دیگر به مالکان و مدیران ضعیفی است که از گذشته تا امروز به جای یار شاطر، بار خاطر بودند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت گیلان”، تیم فوتبال سپیدرود رشت که بر اثر سوء مدیریت های حاکم بر ورزش گیلان در پایان فصل گذشته از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرد با استمرار این ضعف فاحش در حال نابودی کامل است.

سپیدرود به عنوان قدیمی ترین و ریشه دارترین تیم فوتبال گیلان زمین که از ابتدای تاسیس تا امروز همیشه خصوصی بوده و در تاریخ تاسیس ۵۱ ساله اش هرگز زیر بلیط هیچ ارگانی نرفته است و به همین دلیل در تمام سال های حیاتش با مشکل مالی در جدال بوده اما به لطف مدیران ورزش گیلان چند سالی است که بی ثباتی مالکیتی هم به مشکلاتش اضافه شده است.

 

cover_1440

سپیدرود در ۵ سال گذشته با سوء نیت متولیان ورزش استان که گویی کمر به نابودی همیشگی آن بسته بودند با انتخاب مدیرانی که بسیاری از همان اول ماجرا ناتوانی شان در مدیریت و مالکیت هویدا بود گام به ورطه ای گذاشت که ماندگاریش را فقط می توان معجزه دانست یا به پای شانس و اقبال نداشته اش نوشت!

خانواده نجفی، گروه بهمن تهران، انوش جهانی، صیاد، غلامی، پورمحسن، هیات فوتبال گیلان، میرشهاب مومنی، کیومرث بیات، تن زاده، نوین، کریمی، بیات تنها گوشه ای از نام های پرتعدادی هستند که به مدد ضعف آشکار اداره ورزش و جوانان گیلان و هیات فوتبال در واگذاری صحیح سپیدرود به افراد واجد شرایط در این سال ها به سپیدرود آمدند و پس از مدت کوتاهی یا پا به فرار گذاشتند و یا در دعواهای حقوقی با اداره کل مالکیت از آنها سلب شد.

حالا پس از گذشت نیم فصل از لیگ دسته اول سپیدرود تنها تر از همیشه در تبعید بی تدبیری و بی کسی رها شده است و سرنوشتی مبهم در انتظارش قرار دارد و متولیان ورزش به جای هر گونه کمکی ولو اندک به فکر منافع خود هستند و در این میان تنها چیزی که اهمیت ندارد احساسات هواداران پرشمار این تیم قدیمی است.

سپیدرود بدون دورنمای مالی روشن در حالی که در پشت سر بدهی های کلان دوران مالکیت علی کریمی، نوین، تن زاده و سایرین را در خورجین دارد و به جز آن به سبب قرارداد ترکمن چای گونه ای که زیر نظر ورزش و جوانان بین بیات و کریمی منعقد شده و باید ۳ میلیارد به کریمی پرداخت شود، عملا یک تیم ورشکسته شده است.

سپیدرود در باتلاق مشکلات مدیریتی که یک سویش به مدیران ورزش و سوی دیگرش به مالکان کم توان وصل است فرو رفته است و اوضاع آنقدر خراب شده که همه ی مقصران فاجعه سقوط یکی یکی از سوراخ ها و غارهای شان بیرون می آیند و گرد و خاک می تکانند و وقتی می بینند اوضاع از گندی که خود زده اند هم بدتر است؛ با اعتماد به نفس تمام فریاد دزد دزد سر می دهند!!

وقتی که فوتبال در گیلان به عنوان پرهوادارترین ورزش که بیشترین مقبولیت را دارد به چنین سرنوشتی محکوم می شود باید فاتحه ورزش های کم هوادار و بی رسانه را خواند و فوتبالی که در یک شب قلب تپنده اش (ورزشگاه دکتر عضدی) را از کالبدش جدا کردند و به جای آن یک ویرانه زشت رو (تبعیدگاه سردار) تقدیمش کردند که البته آن هم به لطف تدبیر متولیان از ۸ صبح تا ۱۲ شب در اجاره  صاحبان یک شبه است!

سپیدرود با سرعت باورنکردنی به سمت نابودی در پیش است و البته عجیب نیست که کسی فریاد دادخواهی هواداران را نشنود که ظاهرن اراده ای برای شنیدن وجود ندارد!

این اخطار را جدی بگیرید: سپیدرود در سرمای قلب یخ زده مسئولان گیلانی در حال نابودی است!

منبع: وبسایت رسمی تیم فوتبال سپیدرود

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان