کد خبر: 7120

تاریخ انتشار: 2019/10/26 - 16:10

مرگ ناباورانه سینا متجدّد و یک دنیا پرسش بی پاسخ: چگونه مجوّز باشگاه “خانه کوهنوردان گیلان” تاکنون لغو نگردیده است!؟

اختصاصی/ “رشت گیلان”: نحوه ی مرگ ناباورانه جوان کوهنورد گیلانی در راه صعود به قله سیاه کمان، ابهامات زیادی را در بین جامعه کوهنوردان استان گیلان ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت گیلان”، صبح روز دوشنبه بیست و یکم مردادماه، در روز عید سعید قربان خبری در رسانه های محلی مخابره گردید که در آن از فوت یک جوان گیلانی در راه صعود به قله ی سیاه کمان سخن به میان آمد.

سینا متجدّد، جوان رعنای انزلیچی که به عشق صعود به قله ی 4475 متری سیاه‌کمان، یکی از قله‌های بلند منطقه علم‌کوه و تخت سلیمان در منطقه کوهستانی البرز غربی که در استان مازندران و بخش کلاردشت واقع شده‌است در معیّت باشگاه کوهنوردی “خانه کوهنوردان گیلان” به همراه محمد سروش و جواد خلیلی ساعت 21:00 شنبه 19 مرداد با خودرو شخصی وی به سمت منطقه حرکت نمودند.

سینا به همرا اکیپی، شب نوزدهم به سمت قله علم کوه حرکت می کنند اما به دلیل بدی آب و هوا، این صعود نیمه تمام باقی می ماند و تیم تصمیم به توقف در بین مسیر و صعود در روز آینده می گیرد. متاسفانه حوالی ساعت 17 روز بیستم مرداد تخته سنگی از بالای قله به پشت ران سینا متجدّد برخورد می نماید و  باعث مصدومیت شدید وی می شود.

تیم به زحمت و پس از چند ساعت خود را به پناهگاه سرچال می رساند و حدود ساعت 1:30 با وجود تلاش های افراد حاضر، سینا متجدد بر اثر جراحات وارده فوت جان به جان آفرین تسلیم می کند.

unnamed

نکته جالب اما عدم بهره بردن باشگاه از بیمه مسئولیت مدنی بوده که از قرار معلوم به محض بروز این حادثه، یکی از اعضای تیم بلافاصله با دوستان خود تماس گرفته تا نسبت به بیمه کردن اعضا اقدام نمایند. در واقع شروع بیمه از تاریخ 21 مرداد یعنی درست روز بعد از حادثه می باشد.

حال پرسش اصلی این جاست که چگونه باشگاه مذکور بدون انجام بیمه مسئولیت مدنی که تمامی باشگاهها مکلف به انجام آن هستند اقدام به صعود کرده است؟

چرا تمام جلسات برگزار شده بعد از این اتفاق، به صورت خصوصی و بدون حضور پیشکسوتان این رشته و حتی خانواده مرحوم برگزار شده است؟

کدام کمیته ی انضباطی می بایست از محمد سروش سرپرست تیم اعزامی که خود رئیس کمیته انضباطی هیئت کوهنوردی استان گیلان می باشد بابت این اتفاق جانسوز سوال و جواب انجام دهد؟

چه کسی پاسخگوی این خسران غیر قابل جبران خواهد بود؟

مهم تر از همه این که چگونه این باشگاه با وجود این اهمال غیر قابل بخشش، لغو فعالیت نشده است؟ و چگونه مصطفی قامتی همچنان بر مسند ریاست هیئت کوهنوردی استان گیلان جولان می دهد!؟

این ها پرسش هایی هستند که مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان و در واقع متولی ورزش استان می بایست پاسخگوی آن ها باشد.

شایان ذکر است مصطفی قامتی رئیس هیئت کوهنوردی استان گیلان بازرس باشگاه “خانه کوهنوردان گیلان”، حسن شکوری رئیس کارگروه هیمالیا نوردی هیئت کوهنوردی استان گیلان مدیر عامل باشگاه و همچنین محمد سروش سرپرست تیم اعزامی نیز رئیس کمیته انضباطی هیئت کوهنوردی استان گیلان می باشند.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان