کد خبر: 7112

تاریخ انتشار: 2019/10/26 - 12:45

کوچ ستاره 20 میلیون یورویی از باشگاه انگلیسی:  واکنش عجیب سرمربی برایتون به جدایی جهانبخش 

“رشت گیلان”:  موضوع جدایی ستاره ایرانی از برایتون در پنجره زمستانی یکی از سوژه های مهم رسانه های جزیره است تا جایی که این ماجرا به کنفرانس خبری سرمربی این تیم نیز کشیده شد.

 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت گیلان”، حتی پرداخت 20 میلیون یورویی برای خرید علیرضا جهانبخش هم ضمانتی برای بازی دادن به او در لیگ برتر جزیره محسوب نمی شود. در این بین درآمدهای چشمگیر از حق پخش تلویزیونی و سایر اسپانسرها نیز ترسی در میان مدیران باشگاهی مثل برایتون ایجاد نکرده که ببینند خریدی به این گرانی از برنامه های تاکتیکی تیم شان دور است و سرمربی جدید هیچ برنامه‌ای برای استفاده از او در ترکیب اصلی ندارد.

با رسیدن به هفته دهم لیگ برتر جزیره طلسم بازی نکردن ستاره ایرانی نشکست تا با این شرایط هر روز بر شایعات و گمانه زنی ها پیرامون جدایی علیرضا جهانبخش از برایتون افزوده شود. اتفاقی که در روزهای پایانی پنجره تابستانی می رفت تا رخ بدهد اما به یکباره همه چیز تغییر کرد تا جهانبخش برای دومین فصل متوالی در جمع برایتونی ها بماند.
ستاره ایرانی در حالی به عنوان آقای گل هلند راهی برایتون شد که در اولین فصل حضور با کریس هیتن ایرلندی بارها در لیگ جزیره به میدان رفت اما از روزی که گراهام پوتر هدایت تیم را برعهده گرفت وینگر ملی پوش ایرانی از برنامه های تاکتیکی خارج و سکونشین شد تا خرید 20 میلیون یورویی به فکر کوچ بیافتد. حتی بدبین ترین طرفدار برایتون هم تصور نمی کرد بازیکنی که با امید فراوان به عنوان گران ترین خرید باشگاه راهی “لندن کنارساحل” (لقب شهر برایتون) شده بود در دومین فصل حضورش با این وضعیت روبرو شود.

 


شاید به همین خاطر بود کنفرانس مطبوعاتی سرمربی برایتون قبل از جدال سرنوشت ساز امروز با اورتون بخشی از زمانش به ستاره ایرانی اختصاص داده شد. پوتر سرمربی برایتون وقتی با سئوالی پیرامون جدایی زمستانی علیرضا روبرو شد واکنشی عجیب از خود نشان داد و با بیان این که امکان فروش جهانبخش هم وجود دارد هم ندارد بار دیگر آینده این بازیکن را در هاله ای از ابهام قرار داد.
گراهام پوتر گفت:« بله و نه. این جوابی است که می توانم پیرامون فروش زمستانی جهانبخش بگویم. ما می‌دانیم همه بازیکنان دوست دارند، بازی کنند. هنوز زمان پیش روی او هست تا بتواند به این هدف برسد. باید با بازیکن مشورت کنیم و تصمیم نهایی را بگیریم. جهانبخش عضوی مهم از تیم ماست. همه چیز در فوتبال به سرعت تغییر می‌کند. نمی‌دانم که می تواند در بازی هفته آینده بازی کند یا نه. البته در پایان این باشگاه است که درباره آینده بازیکنان تصمیم می‌گیرد. اما این شرایط تنها برای علیرضا نیست».
این موضع عجیب سرمربی برایتون در قبال بازیکنی که رکورد گران ترین خرید تاریخ برایتون را با سرو صدای زیاد شکست واکنش های متفاوتی در پی داشته است اما بسیاری از منابع خبری نزدیک به برایتون و خود جهانبخش از تصمیم نهایی برای جدایی در زمستان و کوچ دوباره به فوتبال هلند و حتی آلمان خبر می دهند. حال این جدایی می تواند قرضی و موقتی یا دائمی و با رقمی نزدیک به نصف هزینه ای که تابستان دو سال گذشته برای خرید او از آلکمار هزینه شد باشد. / ورزش سه

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان