کد خبر: 6951

تاریخ انتشار: 2019/09/24 - 11:19

سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه دولت در گفت و گوی اختصاصی با "رشت-گیلان":

افرادی که پیامک حذف یارانه دریافت ننموده و یارانه شان واریز نشده است با سازمان هدفمندی یارانه ها تماس گرفته یا به بانک مراجعه نمایند / دهک های پایین جامعه به هیچ عنوان نگران حذف یارانه خود نباشند

واریز نشدن یارانه ها برای تعدادی از دهک های پایین جامعه باعث بوجود آمدن اعتراضات زیادی شده به طوری که صبح امروز تعدادی از این افراد با تعجمع در فرمانداری رشت نسبت به قطع اشتباه یارانه خود اعتراض نمودند.

اختصاصی / “رشت-گیلان”: واریز نشدن یارانه ها برای تعدادی از دهک های پایین جامعه باعث بوجود آمدن اعتراضات زیادی شده به طوری که صبح امروز تعدادی از این افراد با تعجمع در فرمانداری رشت نسبت به قطع اشتباه یارانه خود اعتراض نمودند.

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، حسین میرزایی سخنگوی ستاد تبصره 14 قانون بودجه دولت در این خصوص به خبرنگار ما گفت: مجلس محترم شورای اسلامی در سال 98 دولت را موظف کرد تا با شناسایی سه دهک بالایی جامعه، نسبت به قطع یارانه این افراد اقدام نماید.

دولت نیز به صورت تخصصی و کارشناسی شده در این مورد حساس ورود نمود و در مرحله نخست، با شناسایی حدود 200 هزار نفر از سه دهک بالای درآمدی جامعه نسبت به قطع یارانه این افراد اقدام نمود.

وی افزود: شیوه اجرایی برای حذف یارانه نقدی خانواده‌های پردرآمد مبتنی بر اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های مختلف است یعنی افراد برای خرید و یا فروش خودرو به جا‌های مختلف مراجعه کردند، تملک یک خانه به نام آنهاست، شغل و درآمدی دارند و یا جایی اظهارنامه مالیاتی از آن‌ها ثبت شده است؛ در کل در هر جا اطلاعات افراد متصل به کد ملی آن‌ها جمع‌‌آوری و براساس آن وضع مالی افراد سنجیده شده و افرادی که توان مالی بالایی داشتند و جزو سه دهک بالا بودند شناسایی شدند. حساسیت دولت بر این است که حقی از کسی ضایع نشود و سنجش و تخمین توان مالی افراد با دقت بالا انجام شود.

اما ایجاد اختلال در سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها (ebank)، سبب شد یک سری افراد از دهک های پایانی جامعه “رد حساب” شوند. بدین معنا که برای این دسته افراد، از سوی دولت یارانه اختصاص داده شده اما به دلیل همان اختلال ایجاد شده، این مبالغ به حسابشان واریز نگردیده است.

این افراد به راحتی می توانند با سازمان هدفمندی یارانه ها تماس گرفته و یا با مراجعه به بانک، نسبت به ثبت مجدد شماره حساب در سامانه اقدام نمایند تا مبلغ یارانه در اسرع وقت به حسابشان واریز گردد.

1397111212551131916509934

میرزایی خاطرنشان کرد: افرادی که برایشان پیامک قطع یارانه ارسال گردیده، در صورت اعتراض به این موضوع می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

 البته در مراجعه حضوری باید یکی از کارت‌های شناسایی معتبر مانند شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و یا گواهینامه برای احراز هویت همراه داشته باشند. همچنین افراد دقت کنند شماره همراهی که در دفاتر پیشخوان دولت ارائه می‌کنند باید به نام سرپرست خانوار باشد، زیرا پس از ثبت، همه فرآیند اطلاع رسانی از طریق همین شماره همراه صورت خواهد گرفت.

وی در انتها تصریح کرد: در صورتی که دفاتر پیشخوان نسبت به ثبت اعتراض این افراد اقدامات لازم را انجام ندادند، با شماره تلفن گویای: 0216369 (شماره تلفن ستاد اجرایی تبصره 14) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی مشکل را به ستاد تبصره 14 اعلام کنند تا دولت به صورت مستقیم در خصوص حل مشکل اقدام نماید.

شایان ذکر است سه شنبه شب یعنی 26 شهریور ماه  دولت اقدام به حذف یارانه نقدی 200 هزار خانوار مشمول بر 600 هزار نفر دهک های بالای درآمدی شد.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان