کد خبر: 6899

تاریخ انتشار: 2019/08/25 - 17:35

ملوان-داماش: ٩٠ دقيقه هيجانِ بى مثال در بندر كاسپين / اتّحادِ “رشت-انزلى”!؟ شايد وقتى ديگر

اختصاصى – “رشت-گیلان”, در حساس ترين رقابت اين هفته، تيم فوتبال ملوان بندرانزلى در ورزشگاه تختى اين شهر ميزبان داماش گيلان خواهد بود.

اختصاصى “رشت-گيلان”: رقابت هاى ليگ دسته اول فوتبال كشور از روز سه شنبه و با ديدار جذاب ملوان و داماش وارد هفته ى سوم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان, در حساس ترين رقابت اين هفته، تيم فوتبال ملوان بندرانزلى در ورزشگاه تختى اين شهر ميزبان داماش گيلان خواهد بود.

دو تيم ريشه دار و پرطرفدار گيلانى كه تا همين چندى پيش در ليگ برتر جولان مى دادند در حالى به مصاف يكديگر مى روند كه قوهاى سپيد بندر كاسپين، اين روزها لقب پر حاشيه ترين تيم حال حاضر فوتبال كشور را به خود اختصاص داده اند.
اخراج على لطيفى، سرمربى اين تيم تنها دو هفته پس از آغاز رقابت ها و مصاحبه ى جنجالى بازيكن ملوان پس از پايان ديدار اين تيم مقابل آرمان گهر سيرجان كه در آن ادعا نمود نام هم تيمى خود را نميدانسته و به اشتباه، با اسم ديگر خطابش نموده، جنجال هاى زيادى را براى اين تيم ريشه دار ايجاد كرده است.

DD88E50D-0D8F-473B-B224-B5306936C73C
اما در آن سوى ميدان، داماش كه پس از مدت ها ليگ يكى شده، با فراغ بال و خروار خروار آرامش رهسپار شهر همسايه مى شود.
شاگردان سيامك فراهانى كه در ديدار قبل خود، تيم آماده و مدعى سرخپوشان پاكدشت را با سه گل نقره داغ كردند به بندر كاسپين مى روند تا عاشقان فوتبال، ٩٠ دقيقه ى پر از هيجان، تنش و درگيرى را شاهد باشند.

86741330-5FE8-42C9-AE73-3F7523704FBB
ديدارهاى رشت و انزلى هيچ گاه عطر و طعم رفاقت را به همراه نداشته و اگر احساس را كنار بگذاريم به اين واقعيت خواهيم رسيد كه اين ديدار هم تافته ى جدا بافته نخواهد بود.
طى ساليان اخير، چند روز قبل از ديدارهاى رشت و انزلى، برخى رسانه ها براى ديده شدن و برخى نيز بنا به دلايل نامعلوم، تلاش نمودند تا اين رقابت را دوستانه نمايش دهند. اما سال به سال، دريغ از پارسال!
چه بسا همين كسان، خود پاشنه ى آشيل اين درگيرى هاى اغلب غير فوتبالى بودند.
شايد تساوى در ديدارهاى ملقب به “الگيلانو”، اندكى از خشم هواداران دو تيم پس از به صدا در آمدن سوت پايان بازى بكاهد، اما ايجاد اتحاد و همدلى، نياز به فرهنگ سازى مستمر و طولانى مدت داشته و توقع ديدارى دوستانه از دل اين رقابت، قدرى خنده دار و به نوعى شوخى كودكانه است.
بدون ترديد در اين ديدار نيز همانند رقابت هاى پيشين، شاهد درگيرى هاى قبل و بعد از بازى خواهيم بود به نحوى كه تا چند روز بعد از آن نيز، حواشى پيرامونش، لقمه ى چرب و نرم رسانه هاى محلى و كشورى است و اين است لذت يك فوتبال ناب.
عاقلانه ترين كار ممكن اما تماشاى اين ديدار بدون در نظر گرفتن تنش ها و تلاش براى اتحادى دست نيافتنى است.
تماشاى نمايشِ هيجانِ بى مثال در بندر كاسپين. بدون قيد و شرط. رفاقت هم بماند براى وقتى ديگر.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان