کد خبر: 6862

تاریخ انتشار: 2019/07/30 - 20:29

یک تا ده سال حبس برای ارسال کنندگان فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژاد

“رشت-گیلان”: رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران می‌گوید ارسال فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژاد جرم و مشمول ماده ۵۰۸ (کتاب پنجم) قانون مجازات اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”, رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران می‌گوید ارسال فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژاد جرم و مشمول ماده ۵۰۸ (کتاب پنجم) قانون مجازات اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین غضنفرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا ارسال فیلم و عکس به مسیح علی‌نژاد جرم است یا خیر و چه اعمالی فیلم گرفتن از آنها مجرمانه است؟ گفت:  تا جایی که من احصا کرده‌ام بر اساس قانون، فیلمبرداری در سه مورد اعم از  استحکامات نظامی، حریم خصوصی افراد و همکاری با دول متخاصم جرم است.

رئیس دادگاه انقلاب گفت: با توجه به قرار دادی که مسیح علینژاد در بحث خبری با دولت آمریکا دارد، کسانی  که از خود  و دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و ارسال کنند، مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی هستند که یک تا ۱۰ سال مجازات حبس دارد.

وی افزود: صرفا فیلم از کشف حجاب نیست بلکه اگر هر شخصی در هر زمینه‌ای فیلمی به خانم  علی‌نژاد ارسال کند که علیه نظام، مردم و جمهوری اسلامی ایران باشد، مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی می‌شود./ایسنا

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان