کد خبر: 6640

تاریخ انتشار: 2019/06/10 - 16:19

یک میلیون بچه ماهی در رودخانه چلوند آستارا رها شد

“رشت-گیلان”: رئیس اداره شیلات آستارا از رهاسازی یک میلیون بچه ماهی سفید در رودخانه چلوند بخش لوندویل این شهرستان به منظور غنای ذخایر آبزیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، رئیس اداره شیلات آستارا از رهاسازی یک میلیون بچه ماهی سفید در رودخانه چلوند بخش لوندویل این شهرستان به منظور غنای ذخایر آبزیان خبر داد.

صادق خاصی پور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بچه ماهی‌ها در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان شهید انصاری رشت از ماهی‌های مولد، تخم کشی شده و رشد آنها به یک تا سه گرم رسیده بود و ظرف ۱۰ روز آینده، دومین مرحله رهاسازی انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: باید به منظور زنده ماندن بیشتر بچه ماهی‌ها، رودخانه آب کافی و مصب مناسب داشته و فاقد آلودگی سموم کشاورزی و پساب صنعتی و شهری باشد.

خاصی پور بیان کرد: رودخانه‌های حاشیه خزر بستر ترمیم ذخایر دریایی، تولید مثل و تخم ریزی ماهی‌های استخوانی است و آب مناسب آنها امکان رهاسازی میلیون‌ها قطعه بچه ماهی را فراهم می‌کند.

گیلان با سه مرکز تکثیر ماهی شهید انصاری رشت، شهید بهشتی سنگر و سیاهکل از استان‌های مهم تکثیر آبزیان است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و ساحل دریای خزر قرار دارد و در ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی آن، ماهی استخوانی صید می‌شود./ایرنا

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان