کد خبر: 6596

تاریخ انتشار: 2019/06/07 - 23:54

ماجرای استعفای بیات از مالکیت باشگاه سپیدرود رشت چیست؟+ سند

“رشت-گیلان”: کیومرث بیات مالک باشگاه سپیدرود در یک اقدام عجیب با انتشار یک نامه از مالکیت باشگاه سپیدرود انصراف داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”،کیومرث بیات مالک باشگاه سپیدرود رشت در یک اقدام غیرحقوقی و غیرقانونی با انتشار تنها یک نامه در صفحه اینستاگرام خود از مالکیت باشگاه سپیدرود استعفا کرد.

این اتفاق در حالی روی داده است که 13 اسفندماه سال گذشته در یک قرارداد رسمی در ازای پرداخت 3 میلیارد تومان مالکیت باشگاه سپیدرود رشت از علی کریمی به کیومرث بیات واگذار شده بود و اینک در یک اتفاق کم‌سابقه بیات از مسئولیت مالکیت باشگاه با صدور یک نامه شانه خالی می‌کند.

در صورتجلسه واگذاری باشگاه سپیدرود رشت که به امضای بیات، کریمی، صادقی معاون ورزش و جوانان گیلان، مومنی نایب رئیس هیئت فوتبال گیلان و چند نفر شاهد رسیده بود سپیدرود به‌صورت قطعی از کریمی به بیات واگذار شد و هیج شرط فسخی در این قرارداد دیده نشده است.

بیات در دوران مالکیت خود هیچ موفقیتی به‌دست نیاورد و سهمیه لیگ برتری سپیدرود را به لیگ دسته اول تنزل داد و با عقد قراردادهای مالی تعهدآور با اعضای کادرفنی جدید بر میزان بدهی‌های پیشین این باشگاه افزود.

وی که از ابتدا با لفظ مالک موقت از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان معرفی شده بود با توجه به قراردادی که با وی منعقد شده بود هرگز موقت نبوده و باشگاه را به‌صورت قطعی دریافت کرده بود.

در زمان مالکیت کوتاه‌مدت بیات در سپیدرود رشت، سطح رسانه رسمی این باشگاه به پیج شخصی او در اینستاگرام تنزل پیدا کرد و هزینه‌های جاری و تیم‌داری باشگاه توسط شهرداری رشت تامین شد و هیچکدام از بدهی‌های پیشین باشگاه و مفاد مندرج در صورتجلسه خرید از کریمی پرداخت نشد.

بیات که برای سومین بار در یک سال گذشته از سوی اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال گیلان به این عنوان رسید و هر بار به دلیل ناتوانی در تیم‌داری و ضعف مدیریت یا برکنار شد و یا از ماکلیت انصراف داد ؛ اینک تولیت باشگاه سپیدرود از سوی بیات در حالی به هیئت فوتبال واگذار شده که طبق قانون، هیئت‌های فوتبال در لیگ برتر و دسته اول حق تیم‌داری ندارند.

نکته مهم‌تر اینکه مشخص نیست تکلیف دیونی که بیات متقبل شده بود چه می‌شود؛ این باشگاه با ارزش مالی و معنوی بسیار زیاد در لیگ برتر حضور داشت و امروز که از مسئولیت‌های باشگاه تنها با یک نامه شانه خالی می‌‌کند سپیدرود رشت به لیگ دسته اول سقوط کرده و حجم بدهی‌هایش بیشتر از گذشته شده است.

در اینکه رئیس فعلی هیئت شطرج گیلان در امر مدیریت بسیار ضعیف و ناتوان است و صلاحیت حضور در مدیریت کلان را ندارد تردیدی نیست اما آنچه که تاسف آور است انتخاب سه باره وی توسط اداره کل ورزش جوانان و هیئت فوتبال گیلان است و هیچ بعید نیست که باز هم این اشتباه بدیهی را تکرار کنند.

سپیدرود پس از 2 سال حضور در لیگ برتر با مدیریت پر اشتباه و ضعیف متولیان ورزش و فوتبال گیلان به‌سادگی سهمیه لیگ برتری گیلان را از دست داد و اینک با استمرار این سوءمدیریت، فرصت حضور مقتدر در لیگ دسته اول هم از دست می‌رود و احتمالاً به مانند تمام این مدت هرگز پاسخگوی تصمیم‌های نادرست خود نخواهند بود./تسنیم

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان