کد خبر: 6459

تاریخ انتشار: 2019/05/26 - 18:26

لزوم نصب دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز درمانی گیلان

“رشت-گیلان”: مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان از سال جاری نسب به نصب پایانه فروشگاهی (دستگاه کارتخوان) موظف شده اند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، زهره تیموری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی ، پیراپزشکی ،داروسازی و دامپزشکی که مجوز آنها از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر شده بایستی نسبت به نصب دستگاه کارتخوان اقدام کنند.

وی اظهار داشت: پزشکان و یا مراکزی که تا کنون  از  دستگاه کارتخوان در محل کارشان استفاده نکرده اند بایستی هرچه سریعتر نسبت به تهیه و نصب آن اقدام کنند.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: اگر در بازدیدهای میدانی توسط تیم های بازرسان نظارت بر درمان دانشگاه خلاف این موضوع مشاهده شود، با افراد خاطی یا مراکز درمانی برابر قانون اقدام می شود.

با توجه به بخشنامه  ابلاغی از سوی معاونت درمان وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به موجب مقررات بند (ک) تبصره (6) قانون بودجه سال 1398 کل کشور، تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی ،خصوصی ،وابسته به نهاد های عمومی غیر دولتی ،نیروهای مسلح ،خیریه ها و نیز مطابق بند (ی) همین تبصره تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی ،پیراپزشکی ،داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر شده است، مکلفند در چارچوب آیین نامه تبصره (2) و ماده (169) قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366/12/3 و اصلاحات و الحاقات بعدی  آن از ابتدای سال جاری از پایانه فروشگاهی استفاده کنند./ایرنا

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان