کد خبر: 6453

تاریخ انتشار: 2019/05/26 - 18:18

سگ‌های بلاصاحب رشت با زنده گیری ساماندهی می‌شوند

“رشت-گیلان”: سامانه «فارس من» باهدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، سامانه «فارس من» باهدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

«پیگیری دوباره برای جمع‌آوری سگ‌های بیمار در شهر رشت» یکی از عناوینی بود که توسط مخاطبان در سامانه فارس من‌ ثبت شد.

مخاطب در این سوژه مطرح کرده بود که قبلاً در فارس من در خصوص حضور تعداد زیادی سگ بیمار ولگرد در شهرک قدس رشت اطلاع‌رسانی شد و مسئول مربوطه قول جمع‌آوری این سگ‌ها را داده بود ولی باگذشت چند ماه نه‌تنها تعداد این سگ‌ها کاهش نیافت بلکه افزایش هم داشته و باعث ایجاد خطر جانی برای مردم شده است؛ حتماً باید کودکی از ترس سگ‌ها زیر خودرو برود تا دادستان ورود کند؟ آیا معاونت پیشگیری از جرم دادگستری می‌تواند پیگیری کند تا به علت کوتاهی شورای شهر و شهرداری رشت آسایش و رفاه مردم و امنیت آنان به خطر بیفتد؟

راه‌اندازی سامانکده سگ‌های بلاصاحاب با همراهی انجمن‌های حامی حیوانات در رشت

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به‌ضرورت ساماندهی سگ‌های بلا صاحب اظهار کرد: به‌زودی و با همراهی برخی از ادارات و انجمن‌های حامی حیوانات در شهر، سامانکده نگهداری از سگ‌های بلاصاحب در رشت تجهیز و فعالیت خود را آغاز می‌کند.

علیرضا حاجی پور با بیان اینکه سازمان پسماند تمامی تلاش خود را به‌منظور رفع مشکل حضور سگ‌های بلاصاحب در رشت به کار گرفته است، تصریح کرد: پس از انتشار فیلمی درباره وضعیت محل نگهداری از سگ‌های بلاصاحب جنب کارخانه کود آلی، حدود یک هفته است که از زنده گیری سگ‌ها خودداری کرده‌ایم تا با برنامه‌ریزی اصولی و بهتر دراین‌باره تصمیم‌گیری و اقدام شود.

وی با تأکید بر اینکه به‌زودی تجهیزات موردنیاز این سامانکده فراهم می‌شود، گفت: سازمان پسماند نسبت به انجام وظایف قانونی خود درنگ نمی‌کند و این امر نیز جزو برنامه‌های اولویت‌دار است.

حضور تیم زنده‌گیر سگ برای ساماندهی سگ‌های بلاصاحب رشت

مسؤول کمیته ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در رشت نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تأکید بر زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب اظهار کرد: در تلاشیم تا با حضور و فعالیت تیم حرفه‌ای و زنده‌گیر سگ نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در رشت اقدام کنیم.

بهراد ذاکری با اشاره به انتقاد ساکنین برخی از محلات رشت درباره حضور سگ‌های بلاصاحب افزود: تمام تلاش خود را به‌منظور جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در رشت به کار گرفته‌ایم و امیدواریم در اسرع وقت این مشکل برطرف و رضایت شهروندان جلب شود.

وی با تأکید بر اینکه تمامی مخلوقات خداوند حق حیات دارند، تصریح کرد: در هفته اخیر جلسات متعددی با برخی از دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد دراین‌باره برگزارشده و پس از انجام بررسی‌های متعدد به این باور رسیدیم که زمین کارخانه کود آلی مکان مناسبی برای نگهداری سگ‌های بلاصاحب نیست.

مسؤول کمیته ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در رشت با بیان اینکه به‌طور موقت مکانی به‌منظور ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در نظر گرفته‌شده است، افزود: در این مکان جدید نسبت به عقیم‌سازی و واکسیناسیون سگ‌های بلاصاحب اقدام می‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان