کد خبر: 6310

تاریخ انتشار: 2019/05/15 - 23:58

پرداخت 51 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای فعال کشاورزی گیلان

“رشت-گیلان”: سال گذشته بیش از 51 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای فعال دارای مجوز زیربخش های تولیدات گیاهی، دامی، آبزیان و صنایع تبدیلی استان گیلان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان، سال گذشته بیش از 51 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای فعال دارای مجوز زیربخش های تولیدات گیاهی، دامی، آبزیان و صنایع تبدیلی استان گیلان پرداخت شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گیلان عصر چهارشنبه به ایرنا گفت: طی سال گذشته و از محل اعتبارات ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعداد 389 نفر از بهره بردارانی که پس از دریافت مجوز فعالیت در یکی از زیر بخش های کشاورزی از جمله تولیدات گیاهی ، تولیدات دامی، آبزی پروری و صنایع تبدیلی فعالیت می کنند، تسهیلات داده شد.
علیزاده میزان تسهیلات پرداخت شده را 51 میلیارد و 744 میلیون ریال عنوان و اضافه کرد: تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود چهار درصد (قرض الحسنه) به عاملیت بانک های صادرات، ملت، تجارت، ملی و کشاورزی استان پرداخت شده است.
وی افزود: مهمترین هدف سازمان جهاد کشاورزی گیلان ، توسعه واحدهای تولیدی کوچک مقیاس متناسب با ظرفیت و پتانسیل مناطق روستایی و حفظ پایداری اشتغال موجود در محیط های روستایی است.
گیلان با افزون بر 140 هزار کیلومتر مربع وسعت و با دارا بودن حدود 31 درصد اراضی کشاورزی نسبت به کل وسعت استان، رتبه چهارم را بین استان های کشور داراست.
گیلان در ۱۵ محصول کشاورزی رتبه های اول تا سوم کشور را دارد؛ در زمینه تولید فندق، گل گاوزبان، چای، نوغان، بادام زمینی، مرغ گوشتی و بوقلمون رتبه نخست و در زمینه تولید کیوی، برنج، خاویار، و مرغ مادر نیز در کشور دوم است./ایرنا

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان