کد خبر: 6285

تاریخ انتشار: 2019/05/14 - 14:39

عملکرد ضعیف بدنه شهرداری موجب نارضایتی شهروندان شده است

“رشت-گیلان”: در نود و دومین جلسه شورای شهر رشت که عصر امروز(دوشنبه،۲۳ اردیبهشت) برگزار شد، رییس شورا از کند بودن اقدامات شهرداری در پاسخگویی به مطالبات شهروندان انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان، در نود و دومین جلسه شورای شهر رشت که عصر امروز(دوشنبه،۲۳ اردیبهشت) برگزار شد، رییس شورا از کند بودن اقدامات شهرداری در پاسخگویی به مطالبات شهروندان انتقاد کرد.

«امیرحسین علوی» با بیان اینکه جزئی‌ترین اقدامات شهرداری هم با ناهماهنگی و با تاخیر انجام می‌شود گفت: هرچند شهر چندین ماه شهردار نداشته اما این موضوع نباید در کوچکترین خدماتی که شهروندان از شهرداری انتظار دارند، اختلال ایجاد کند.
رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: لکه‌گیری آسفالت در محله‌ها کوچکترین مطالبه‌ای است که شهروندان می‌توانند از شهرداری داشته باشند، اما متاسفانه بخش‌های اجرایی شهرداری در انجام همین مطالبه نیز کوتاهی می‌کنند.
وی همچنین به معرفی شهردار منتخب به وزارت کشور اشاره و اظهار کرد: انتظار می‌رود همه اعضای شورا حمایت و پیگیری لازم از وزارت کشور را در راستای تایید صلاحیت گزینه منتخب شورا برای تصدی بر شهرداری داشته باشند.
در ادامه جلسه عضو شورا در نطق پیش از دستور نسبت به امکان تخریب و ریزش بناهای تاریخی تحت تملک شهرداری رشت ابراز نگرانی کرد و هشدار داد.
«بهراد ذاکری» وضعیت ساختمان شهرداری، ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی( مریضخانه) و عمارت میرزا خلیل رفیع را تشریح کرد و گفت: طی دو سال اخیر بناهای تاریخی تحت تملک شهرداری به حال خود رها شده‌اند.
این عضو شورا با بیان اینکه در سال 94، رشت از پیشتازان کشور در حوزه بازآفرینی شهری بود افزود: با ادغام سازمان عمران و بازآفرینی عملا هیچ پویایی در این سازمان دیده نمی شود و کم کاری در امور مربوطه به خوبی مشهود است.
وی برای بهبود وضعیت کنونی و در راستای حفاظت و احیای بناهای تاریخی مذکور پیشنهاد کرد: یک شهردار ویژه بافت تاریخی برای مدیریت یکپارچه بافت تاریخی شهر انتخاب شود تا به طور متمرکز و مستقل در این حوزه اقدام کند.
با این سخنان رییس شورا نیز با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای حفاظت از بافت تاریخی شهر گفت: متاسفانه با وجود این، روند اجرایی در بدنه شهرداری بسیار کند است و از ۲ سال پیش با وجود تاکید شورا در احیا و حفاظت از بافت تاریخی شهر شاهد هیچ اقدام قابل توجهی از سوی شهرداری نبوده ایم.
علوی تاکید کرد: پیشنهاد تعیین یک شهردار ویژه بافت تاریخی به صورت طرح در جلسه آینده شورا مورد بررسی قرار می گیرد./شبستان
ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان