کد خبر: 6250

تاریخ انتشار: 2019/05/11 - 17:48

تأکید استاندار بر توزیع اعتبار مصوبات سفر ریس جمهور به‌صورت متوازن در گیلان

استاندار گیلان بر توزیع دو هزار و ۳۵ میلیارد تومان اعتبار از مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان به‌صورت متوازن تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، مصطفی سالاری عصر امروز در دومین نشست شورای برنامه‌ریزی گیلان در سالن غدیر استانداری با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی کار خود را برای تحقق مصوبات سفر آغاز کنند اظهار کرد: برای اجرای پروژه‌ها یک نوع ردیف اصلی وجود دارد که باید آن‌ها را در جهت تکمیل و آغاز پروژه‌های مصوب بکار گرفت.

وی با اشاره به دو قسم اعتبارات تخصیص‌یافته برای تکمیل پروژه‌های مصوب سفر رئیس‌جمهور به گیلان افزود: ۱۸۷۳ میلیارد تومان اعتبار ملی و ۱۶۲ میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای تکمیل و آغاز پروژه‌های سفر اختصاص‌یافته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای جذب اعتبارات در سه بخش باید تقسیم‌کار شود گفت: طرح و پیشنهاد مصوبات قبل از سفر ریس جمهور مطرح شد و قابل‌تغییر بود ولی اکنون قابلیت تغییر ندارد.

نماینده عالی دولت در گیلان جمع اعتبارات پروژه‌های سفر ریس جمهور به گیلان را ۲۰۳۵ میلیارد تومان برشمرد و بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی فرایند جذب اعتبارات را پیگیری و نتیجه را به مدیریت و برنامه‌ریزی گزارش کنند.

سالاری بر لزوم توازن در توزیع اعتبارات شهرستان‌ها از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأکید کرد و گفت: باید بر اساس شاخص‌ها و به‌صورت متوازن پروژه‌هایی که بنا دارد رابین شهرستان‌ها توزیع کرد چون نگاه ما به توزیع اعتبارات استانی و بر مبنای عدالت است.

وی با بیان اینکه باید تحقق مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان ازجمله تکمیل راه‌آهن و بهره‌برداری از چهار سد از ۱۱ سد در حال احداث در گیلان اعلام شود، تصریح کرد: برخی از پروژه‌ها از مصوبات سفر اول رئیس‌جمهور در گیلان به‌صورت کامل محقق شده‌اند و برای مابقی مصوبات متعهد شده نیز باید تلاش کرد تا تزریق اعتبار به آن‌ها مستمراً انجام شود. / فارس

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان