کد خبر: 5853

تاریخ انتشار: 2019/04/10 - 14:06

مسؤول آموزش پلیس‌راه گیلان خبر داد:

کشته‌شدن 157 نفر در حوادث رانندگی در گیلان از ابتدای سال جاری

مسؤول آموزش پلیس‌راه گیلان با بیان اینکه در سال 97 کل آمار کشته‌شدگان سوانح رانندگی در گیلان 157 نفر بوده است، گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی یکی از مؤثرترین راهکارها جهت کاهش وقوع تصادفات و سوانح رانندگی است.

7D74B1EC-8535-45A0-B6B3-1F4F34906FB6

سرهنگ رضا محمدی  در برنامه آموزش جامع فرهنگ ترافیک در جمع دانش آموزان مدرسه شهید چمران رحیم‌آباد شهرستان رودسر اظهار کرد: به‌منظور ارتقای فرهنگ ترافیک و کاهش وقوع تصادفات تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش‌وپرورش و پلیس‌راهنمایی و رانندگی ناجا جهت آموزش‌های لازم برای دانش آموزان به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها باید از مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی‌ها آغاز شود، افزود: در استان گیلان اولویت آموزش‌ها به‌صورت پایلوت از مدارسی آغازشده که در حاشیه جاده‌ها و محل‌های خطرآفرین قرار دارند و در آینده تلاش می‌شود که همه مدارس تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

مسؤول آموزش پلیس‌راه گیلان با اشاره به آموزش‌های داده شده برای ترویج فرهنگ ترافیکی بیان کرد: در سال جاری تاکنون به دانش آموزان 6 مدرسه در شهرهای آستانه‌اشرفیه، لولمان، جاده پیربازار، شفت و کیاشهر در خصوص فرهنگ ترافیک و استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسیکلت‌سواران آموزش‌های لازم داده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان رودسر 9 مدرسه به‌عنوان پایلوت آموزش فرهنگ ترافیک انتخاب‌شده، گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی یکی از مؤثرترین راهکارها جهت کاهش وقوع تصادفات و سوانح رانندگی است.

محمدی با بیان اینکه در سال 97 کل آمار کشته‌شدگان سوانح رانندگی در گیلان 157 نفر بوده است، تصریح کرد: تعداد کشته‌شدگان سوانح رانندگی در طرح نوروزی که از 25 اسفند سال 97 تا 15 فروردین امسال ادامه داشت را 21 نفر اعلام کرد و این آمار در سال گذشته 37 نفر بوده که خوشبختانه شاهد کاهش مرگ‌ومیر هستیم.

وی استفاده از کمربند ایمنی و رعایت دقیق قوانین راهنمایی و رانندگی را در کاهش تصادفات و تلفات جانی ناشی از آن تأثیرگذار خواند و افزود: متأسفانه استفاده از کمربند ایمنی باوجود اعمال قانون و برخورد با متخلفین هنوز در بین رانندگان و مردم ما کمرنگ بوده و به یک فرهنگ تبدیل نشده است.

مسؤول آموزش پلیس‌راه گیلان عابران پیاده، موتورسیکلت‌سواران و دوچرخه‌سواران را از آسیب‌پذیرترین گروه‌های جامعه دانست و گفت: استان گیلان در جایگاه سوم کشور در خصوص مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات موتورسیکلت‌سواران قرار دارد.

وی با تأکید بر لزوم ارتقای فرهنگ ترافیک برای کاهش وقوع تصادفات و افزود: باید بتوانیم با به‌کارگیری از همه امکانات در راستای آموزش افراد جامعه و ارتقای فرهنگ ترافیک از مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات جاده‌ای جلوگیری کنیم.

منبع: فارس

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان