کد خبر: 5840

تاریخ انتشار: 2019/04/10 - 10:17

استاندار گیلان:

دریچه‌های سد سفیدرود در صورت بروز سیلاب باز می‌شود

استاندار گیلان با بیان اینکه با درخواست از مردم برای عدم اسکان در حاشیه رودخانه‌ها گفت: در صورت بروز سیلاب در استان گیلان دریچه‌های سد سفیدرود باز می‌شود.

77DAD312-FAF9-4A11-A6CD-592942B66A5D

مصطفی سالاری  با اشاره به رفع مشکل کم‌آبی در استان گیلان اظهار کرد: با توجه به بارش‌های اخیر در کشور و تکمیل ظرفیت آب‌گیری در سد سفیدرود و ذخیره‌سازی مناسب، در فصل زراعی امسال شاهد هیچ‌گونه مشکل آب نخواهیم بود.

وی با بیان مدیریت منابع آب از عوامل موفقیت در رفع مشکل کم‌آبی در استان بوده است گفت: در سال گذشته به دلیل کاهش نذورات آسمانی، در فصل زراعی با کمبود آب مواجه بوده‌ایم که با مدیریت صحیح توزیع آب و همکاری کشاورزان خوشبختانه هیچ‌گونه مشکلی در استان پیش نیامده و کشاورزان محصولات خود را برداشت کردند.

استاندار گیلان با اشاره به میزان ظرفیت آب‌گیری در ید سفیدرود گفت: ظرفیت مخزن سد سفیدرود یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب بوده و آبی هم‌اکنون در سد سفیدرود وجود دارد به لحاظ ارتفاع در وضعیت مازاد و حدود یک میلیارد و یک‌صد مترمکعب است.

سالاری با بیان اینکه در صورت بروز سیلاب در استان گیلان دریچه‌های سد سفیدرود باز می‌شود تصریح کرد: در بازدیدی که به همراه مدیران آب منطقه‌ای استان از سد سفیدرود داشتیم در صورت بروز سیلاب در این استان دریچه‌های این سد باز و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی با درخواست از مردم برای عدم اسکان در حاشیه رودخانه‌ها افزود: با توجه به ظرفیت و حجم بالای آب در سد سفیدرود از مردم و مسافران می‌خواهم از اسکان و چادر زدن در حاشیه رودخانه خودداری کنند تا مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان