کد خبر: 5740

تاریخ انتشار: 2019/04/07 - 10:34

شهروندان و گردشگران از استقرار در حاشیه رودخانه سفیدرود خودداری کنند

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان گفت: گردشگران و شهروندان برای جلوگیری از حوادث از استقرار در حاشیه رودخانه سفیدرود خودداری کنند.

B6DD7C15-DEB2-4EBF-9E45-23613B2FE50F

وحید خرمی، مدیر عامل آب منطقه‌ای استان گیلان گفت: به دلیل بارش‌های اخیر در حوضه آبریز بالا دست سد سفیدرود و رها کردن آب سد سفیدرود، برای جلوگیری از حوادث، گردشگران و شهروندان گیلانی از مستقر شدن در کنار این رودخانه خودداری کنند.

وی همچنین ضمن هشدار به کشاورزان و روستاییان، افزود: به دلیل احتمال افزایش حجم آب رودخانه‌های و کانال‌های آبیاری گیلان و خطر غرق شدن، کشاورزان و روستاییان از ورود به حریم و بستر رودخانه‌ها و کانال‌های کشاورزیخودداری کنند.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان از جمع آوری  یک میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد سفیدرود خبر داد و گفت: با توجه به تداوم بارش‌ها و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها شهروندان و مسافران برای جلوگیری از هر گونه خسارت از استقرار و نصب چادر درحریم رودخانه‌ها، مناطق کوهستانی با شیب تند و سواحل خود داری کنند.

وحید خرمی گفت: گردشگران و شهروندان گیلانی برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه‌ای نکات ایمنی را رعایت کرده و به هشدار‌های مسئولان توجه کنند.

وی، با بیان اینکه سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است، تصریح کرد: در حال حاضر آب کشاورزی مورد نیاز ۱۸۰ هزارهکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار موجود در استان گیلان به سد سفیدرود وابسته است و از این منبع تامین می‌شود.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان