کد خبر: 5716

تاریخ انتشار: 2019/04/06 - 12:14

آبنمایی که تبدیل به سکوی نمایش های خیابانی شد!

“آب” همواره در شکل‏ گیری و کمال معماری و شهرسازی ایران از جایگاه ارزشمندی برخوردار بوده است و آثار مثبت روانی حاصل از آن هیچ‌گاه تفننی نبوده است.

6834A3FB-07AD-4131-9E1F-62E4F218F0AE

“آب” همواره در شکل‏ گیری و کمال معماری و شهرسازی ایران از جایگاه ارزشمندی برخوردار بوده است و آثار مثبت روانی حاصل از آن هیچ‌گاه تفننی نبوده است. حضور آب به عنوان یک عنصر مهم در فضاهای شهری معاصر اهمیت خود را یافته است و آبنماها به عنوان عنصری زیبایی‏ بخش در شهرها مورد استفاده قرار می‏ گیرند اما در شهر رشت با اینکه این سازه ها احداث شده اند اما به شکل عجیبی غیرفعال هستند.
در حالیکه در سالهای اخیر فعالیت های تبلیغاتی زیادی برای جذب گردشگر در شهر رشت شده است اما از امکانات موجود استفاده لازم نمی شود. نمونه این ادعا آبنماهایی هستند که با صرف هزینه های میلیاردی احداث شده اند اما نه تنها بهره ای از آن ها برده نمی شود بلکه در برخی از موارد حتی کاربری این آبنماها تغییر کرده و تبدیل به سکوهای نمایش خیابانی شده اند!
بدون تلاش برای زیباتر شدن و کارآمدی، توجه جهانی، سرمایه گذاران و گردشگران به شهر رشت معطوف نخواهد شد و در این شرایط استفاده بهینه از ابزارهای موجود می تواند بسترهای حداقلی را ایجاد نماید.
با این تفاسیر معلوم نیست این آبنماها با چه هدفی در نقاط مختلف شهر ساخته شده اند و اینکه آیا عزمی در مدیریت شهری برای راه اندازی این فضاها وجود دارد یا خیر؟
در روزهای آینده قطعا با اعضای شورای شهر رشت و مدیران مرتبط با این بناها گفتگو خواهیم کرد.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان