کد خبر: 5128

تاریخ انتشار: 2019/03/11 - 22:38

ابتکار جالب امام جمعه چابکسر در تولید سبزه عید

“رشت-گیلان” / گروه اجتماعی: امام جمعه چابکسر با کاشت دانه‌های نارنج در گلدان، سبزه‌هایی متفاوت با قابليت تبديل به درختی مثمر برای سفره هفت‌سین تولید کرد. به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، امام جمعه چابکسر در ابتکاری جالب با کاشت دانه‌های نارنج در هزار و ۲۰۰ گلدان، سبزه‌هایی زیبا را برای سفره هفت‌سین تولید […]

“رشت-گیلان” / گروه اجتماعی: امام جمعه چابکسر با کاشت دانه‌های نارنج در گلدان، سبزه‌هایی متفاوت با قابليت تبديل به درختی مثمر برای سفره هفت‌سین تولید کرد.

1248766_329

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، امام جمعه چابکسر در ابتکاری جالب با کاشت دانه‌های نارنج در هزار و ۲۰۰ گلدان، سبزه‌هایی زیبا را برای سفره هفت‌سین تولید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم ابراهیمی، گفت: این دانه‌های نارنج را ۴۵ روز پیش در گلدان‌ها کاشته و در فضای داخل منزل نگهداری کردم.

وی با بیان اینکه مردم هر ساله برای سبزه سفره هفت‌سین مقدار زیادی گندم را سبز کرده و پس از ایام عید آن را دور می‌ریزند، افزود: با تولید سبزه سفره هفت‌سین از دانه‌های نارنج، از هدررفت و دور ریختن مقدار زیادی گندم و عدس جلوگیری می‌شود ضمن اینکه این سبزه به مدت یکسال شاداب می‌ماند.

امام جمعه چابکسر با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش این سبزه‌ها صرف کمک به نیازمندان خواهد شد، گفت: مزیت دیگر این سبزه این است که هر کدام از این ساقه‌ها قابلیت کاشت در باغ را داشته و هر کدام به درختی مثمر تبدیل و موجب درآمدزایی در کوتاه‌مدت خواهد شد.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان