کد خبر: 4782

تاریخ انتشار: 2019/03/03 - 9:43

پدوفیلیا یا کودک آزاری

پدوفیلیا یک انحراف جنسی و یک اختلال روانی است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب کودکان می شود .

FA1B11A9-789F-4E0E-8605-BAAE3EC1EA73

پدوفیلیا یک انحراف جنسی و یک اختلال روانی است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب کودکان می شود .
مبتلایان به پدوفیلی در اکثر مواقع مردان بوده و به هر دو جنس دختر و پسر جذب می شوند، لازم به ذکر است فرد پدوفیلی با بزرگسالان غیر همجنس خود نیز به خوبی رابطه برقرار می کند.
پدوفيلی می تواند پیر یا جوان، مرد یا زن باشد اگر چه اکثریت پدوفیلی ها مرد هستند
آزار جنسی کودکان شامل هر گونه فعالیت جنسی بر روی کودک است و لزوما همراه با اعمال خشونت یا اعمال فیزیکی روی کودک نیست.
یکی از عوامل مهم در پدوفیلیا می تواند تعامل نامناسب فرد با پدر و مادر خود در طول سال های اولیه زندگی اش باشد.
رفتارهای پدوفیلی ها سوء استفاده از کودکان محسوب می شود و به جهت پیشگیری از آن آموزش به کودک نياز است.
اكثرا وقتی کودکی در مقابل یک پدوفیلی مقاومت کند و او مجبور به زور کردن و اجبار کودک بشود و نتواند به فعالیت های خود ادامه دهد و این حرکت کودک مانع رسیدن او به خواسته اش شود، با خشونت و قتل کودک پایان خواهد یافت.
بهترین راه برای مقابله با کودک آزاری، آموزش به کودکان در مقابله با کودک آزاری است. شما در تمام لحظات در کنار فرزندتان نیستید و به همین دلیل باید به فرزندتان آموزش دهید و او را آگاه سازید
نقاط خصوصی کودک را به او آموزش دهید. نیازی به نام بردن نیست، مثلا بگویید وقتی به استخر می روی قسمت هایی از بدنت که زیر مایو است نقاط خصوصی توست.
همین که کودک نشانه‌ها را بشناسد، احتمال در معرض خطر قرار گرفتنش کاهش پیدا می‌کند.
. نه گفتن را به کودکتان یاد بدهید. او باید بداند در مورد آنچه که نادرست می‌داند، حق دارد نه بگوید و نباید از نه گفتن احساس خجالت یا ناراحتی کند. وقتی کودک نه گفتن را یاد بگیرد و آن را حق خود بداند، می‌آموزد که اختیار بدن و احساساتش دست خودش است. به ‌عنوان پدر و مادر شاید برایتان سخت باشد، اما کودک باید نه گفتن را در خانه یاد بگیرد. اگر کودک بتواند به اعضای خانواده نه بگوید، یاد می‌گیرد به دیگران هم نه بگوید
به کودک بیاموزید هیچ کس به جز والدین و گاهی پزشک حق نگاه کردن و لمس کردن نقاط خصوصی تو را ندارد.
به ‌کودک تان بیاموزید که تو هم هیچ وقت اجازه نداری جاهای خصوصی دیگران را تماشا یا لمس کنی.
به کودکتان یاد دهید اگر فردی زن یا مرد، غریبه یا آشنا حتی یکی از بستگان، فامیل، معلم، راننده سرویسش یا هر شخص آشنای دیگری،به او پیشنهاد رفتن به جاهای خلوت، نگاه کردن و لمس کردن نقاط خصوصی را داد، بگوید نه و بلافاصله از آن شخص دور شود
. باز هم ممکن است کودک پس از قربانی شدن توسط یک بیمار جنسی، اتفاق را از ترس یا از روی نگرانی بازگو نکند، توجه داشته باشید که تغییرات رفتاری ناگهانی و بدون دلیل کودک را، جدی بگیرید.
تغییر ناگهانی در خلق و خوی کودک (گوشه گیر شدن و غمگینی)، تغییر در اشت های کودک یا خواب (کابوس های شبانه یا ترس از خوابیدن در اتاقش در حالی که قبلا اینگونه نبوده)، اینکه کودک ناگهان اعلام می کند نمی‌خواهد به مدرسه برود، یا فلان شخص خاص را دیگر، نمی خواهد ببیند.
كودك آسيب ديده:
مشکلات جسمانی مثلا تغییر در راه رفتن یا نشستن کودک، وجود آثار ضربه کبودی یا جراحت را بر بدن کودک
همیشه سعی کنید خودتان وظیفه نگهداری و مراقبت را از کودکتان انجام دهید
، صورت مشاهده موارد زیر به روانشناس مراجعه کنید: تغییرات در مسائل بهداشتی، مانند عدم تمایل به حمام رفتن یا حمام کردن بیش از حد بروز فوبیا (ترس) نشانه های افسردگی یا اختلال استرس افکار خودکشی گرایانه، به خصوص در نوجوانان بروز مشکل در مدرسه، مانند غیبت و یا افت تحصیلی رفتار غیرعادی جنسی کابوس و یا شب ادراری احساس ترس از فرد خاص (پرستار و مربی و …) شست فرار از خانه و یا مدرسه آسیب به خود ترس از هر گونه تماس فیزیکی
اگر با چنین اتفاقی مواجه شدید، هیچگاه از ترس بی آبرویی از پیگیری قضیه کوتاه نیایید.كودكتان را سرزنش يا دعوا نكنيد و از يك روانشناس كمك بگيريد تا در روند بهبود قرار گيرد.
وظیفه حفظ کودک در برابر پدوفیل ها برعهده والدین است بنابراین سهل انگاری نکنید و به امید این که کودکتان آزار جنسی را گزارش می دهد او را با هیچ آشنایی که بزرگتر از اوست تنها نگذارید.

>> سیده ساره آذرنیور <<

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان