کد خبر: 2402

تاریخ انتشار: 2018/09/03 - 20:13

پس از پیش بینی رشت گیلان برای برکناری مدیر مالی شهرداری رشت؛

دستگاه قضا به سرپرست شهرداری رشت تذکر داد/ عضو شورای شهر رشت خواستار برکناری ماه پسند شد

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: مجموعه شهرداری رشت در تمامی مباحث باید به قانون تمکین کند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: مجموعه شهرداری رشت در تمامی مباحث باید به قانون تمکین کند.

به گزارش رشت گیلان به نقل از رشت پرس، بهراد ذاکری با اشاره به تذکر کتبی دستگاه قضا پیرامون فعالیت مدیر مالی شهرداری رشت اظهار کرد: در مصاحبه های قبلی نیز به طور شفاف و صریح مواضع خود را نسبت به این موضوع اعلام کرده ام.
وی با بیان اینکه به عمل به قانون اصرار دارم افزود: بر اساس قانون استخدامی افرادی می توانند در امور مدیریتی حوزه مالی سازمانها و غیره فعالیت کنند که جزو نیروهای استخدامی باشند .
ذاکری به قرار دادی بودن مدیر مالی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: هفتم شهریور ماه نامه ای از سوی دستگاه قضا پیرامون فعالیت مدیر مالی شهرداری خطاب به سرپرست شهرداری رشت ارسال شده است .
عضو شوای اسلامی شهر رشت با اشاره به مدت زمانی اعلام شده از طریق دستگاه قضا به شهرداری رشت نسبت به بررسی ادامه فعالیت مدیر مالی شهرداری افزود: دستگاه قضا در این باره برای شهرداری رشت مدت زمانی ۷۲ ساعته اعلام کرده و طبق بررسی های انجام شده دایره حقوقی شهرداری رشت نیز امروز پاسخی مکتوب به این دستگاه ارائه کرده است.
ذاکری با تاکید بر اینکه با هر گونه نقض قانون باید برخورد قانونی شود بیان کرد: اعضای شورا نیز به عنوان منتخبین مردم می توانند در صورت لزوم ورود کنند.
مدیر مالی فعلی شهرداری رشت جزو نیروهای قرار دادی بوده و بر اساس قانون اجازه فعالیت در این جایگاه را نداشته و پیش از این نیز مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان به طور مکتوب این تخلف قانونی را به شورا و شهرداری رشت گوشزد کرده بود.

به گزارش رشت گیلان، شهرداری رشت یکی از عریض و طویل ترین سازمان های استان گیلان با تعداد بالغ بر چند هزار نیرو است که حضور یک نیروی قراردادی در راس امور مالی به صورت غیر قانونی و با توجه به تذکرات پی در پی استانداری و دادستانی جای تعجب دارد.
باید ببینیم که آیا سرپرست جوان شهرداری رشت به این تذکر جدی تمکین خواهد کرد و یا همچنان شهرداری رشت مسیر بی تفاوتی نسبت به قانون را در پیش خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان