کد خبر: 1687

تاریخ انتشار: 2016/11/16 - 15:57

ساحل فيلسوف طراح نخستین تاکسی فرهنگی در استان گیلان در گفت و گو با "رشت-گيلان":

از مسئولان استانى تقاضاى مساعدت در جهت ثبت تاکسى فرهنگى خود را دارم

اختصاصی/”رشت-گیلان”: طراح نخستین تاکسى فرهنگى در استان گیلان تقاضاى همکارى ارگان هاى مختلف جهت ثبت تاکسى فرهنگى خود براى ترویج کتاب و کتاب خوانى در سطح استان را دارد. به گزارش وبسایت خبرى و اطلاع رسانى “رشت-گیلان”، حدود ٨ ماه قبل بود که طرح اجراى نخستین تاکسى فرهنگى استان گیلان توسط یکى از رانندگان تاکسى […]

اختصاصی/”رشت-گیلان”: طراح نخستین تاکسى فرهنگى در استان گیلان تقاضاى همکارى ارگان هاى مختلف جهت ثبت تاکسى فرهنگى خود براى ترویج کتاب و کتاب خوانى در سطح استان را دارد.

%d8%b3%d8%a7%d8%ad%d9%84-%d9%81%db%8c%d9%84%d8%b3%d9%88%d9%81

به گزارش وبسایت خبرى و اطلاع رسانى “رشت-گیلان”، حدود ٨ ماه قبل بود که طرح اجراى نخستین تاکسى فرهنگى استان گیلان توسط یکى از رانندگان تاکسى شهرستان رشت کلید خورد.
ساحل فیلسوف راننده تاکسى رشت که اصالتى لشت نشایى دارد، با قرار دادن چند کتاب در ماشین خود، دست به کار زیبایى زد که مورد استقبال بسیارى از مسافران قرار گرفت. به طورى که ظرف مدت کوتاهى، خبر تاکسى فرهنگى در سطح استان پیچیده شد. حالا و با گذشت ٨ ماه از این ماجرا، ساحل فیلسوف به دنبال ثبت تاکسى فرهنگى خود است.
وى طى گفت و گویى با خبرنگار “رشت-گیلان”، ضمن تشکر از مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت، مدیرکل کتاب خانه هاى عمومى استان و همچنین اعضاى شوراى اسلامى اظهار داشت: چندى پیش به یکباره با سیل تلفن ها و پیام هاى مردم شهرم مواجه شدم که درخواست ثبت ایده ماشین فرهنگى از سوى من را داشتند. وقتى دلیل این اصرار را پرسیدم متوجه شدم که چند نفر از رانندگان استان با قرار دادن کتاب در خودروى خود در تلاش جهت ثبت این کار به نام خود هستند.
حال از مسئولان محترم استان و به طور خاص استاندار محترم و فرهنگ دوست استان خواهشمندم با توجه به حضور در هفته ى کتاب و کتابخوانى نسبت به ثبت تاکسى فرهنگى من در کشور همکارى و مساعدت کند.
شایان ذکر است ساحل فیلسوف راننده تاکسی رشت طراح اولین تاکسی فرهنگی گیلان جهت ترویج کتاب و کتابخوانی، راننده نمونه تاکسی در سال ٩۴، فعال فرهنگی-اجتماعی محیط زیست، بازرس سازمان تاکسیرانی در خطوط تاکسی مسیر صیقلان به گلسار، نویسنده کتاب ساحل-رادیو-تاکسی (در حال چاپ) و عضو هیئت معتمدین خطوط تاکسیرانی مى باشد.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان