کد خبر: 1912

تاریخ انتشار: 2017/05/28 - 12:28

دستگیری 8 مزاحم اینترنتی در 3 شهر گیلان

“رشت گیلان”: 8 زن و مرد در شهرستان رشت به جرم ایجاد مزاحمت اینترنتی توسط پلیس فتای استان دستگیر شدند. به گزارش وبسایت خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان  امروز گفت: 6 مرد و 2 زن اهل و ساکن شهرهای رشت، رودبار و رضوانشهر با شکایت شهروندان گیلانی و […]

“رشت گیلان”: 8 زن و مرد در شهرستان رشت به جرم ایجاد مزاحمت اینترنتی توسط پلیس فتای استان دستگیر شدند.

به گزارش وبسایت خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان  امروز گفت: 6 مرد و 2 زن اهل و ساکن شهرهای رشت، رودبار و رضوانشهر با شکایت شهروندان گیلانی و پیگیری پلیس فتا به اتهام مزاحمت اینترنتی دستگیر شدند.
سرهنگ ایرج محمدخانی افزود: این افراد پس از دستگیری با توجه به دلایل دیجیتالی به جرم خود مبنی بر انتشار مطالب کذب و غیراخلاقی در خصوص شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی موبایلی اعتراف کردند.
وی اضافه کرد: متهمان انگیزه خود از این کار را تسویه حساب شخصی عنوان کردند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان تصریح کرد: هر گونه مزاحمت از طریق سامانه های اینترنتی و مخابراتی جرم است و مجرم به جزای نقدی، حبس و شلاق محکوم خواهد شد.
سرهنگ ایرج محمدخانی با بیان اینکه پایین بودن سطح آگاهی و  نادیده گرفتن امنیت اطلاعات شخصی از مهمترین دلایل وقوع جرایم سایبری است از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را به نشانی اینترنتی پلیس فتا  www.Cyberpolice.ir و یا پست الکترونیک  Gfata@police.ir اطلاع دهند.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان