کد خبر: 1999

تاریخ انتشار: 2018/04/11 - 14:56

توافق 112 میلیارد تومانی آلکمار و ناپولی: جهانبخش گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران؟

“رشت-گیلان”: قصه برای چند ماه قبل است. همان زمانی که شایعه شد یک تیم مطرح از لیگ ایتالیا علیرضا جهانبخش را زیر نظر گرفته و برای جذب او پیشقدم شده. نام این باشگاه ناپولی بود، هر چند لاتزیو هم علاقه فراوانی به شکار بال ایرانی آلکمار داشت.   به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، درخشش […]

“رشت-گیلان”: قصه برای چند ماه قبل است. همان زمانی که شایعه شد یک تیم مطرح از لیگ ایتالیا علیرضا جهانبخش را زیر نظر گرفته و برای جذب او پیشقدم شده. نام این باشگاه ناپولی بود، هر چند لاتزیو هم علاقه فراوانی به شکار بال ایرانی آلکمار داشت.

 

151777098542036900

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، درخشش جهانبخش اما بیش از حد تصور بود، بخصوص در ماه‌های اخیر و با گل‌هایی که به ثمر رسانده و پاس گل‌هایی که برای هم‌تیمی‌هایش ساخته. همین درخشش کافی بود تا ناپولی تصمیم نهایی‌اش را بگیرد و برای جذب جهانبخش با طرف هلندی وارد مذاکره شود.
مدیر ورزشی ناپولی کریستیانو جیونتولی نام دارد. مردی که در هفته‌های اخیر بارها به هلند سفر کرده، بازی‌های جهانبخش را از نزدیک دیده و البته با مدیران آلکمار پای میز مذاکره نشسته. مذاکره برای جذب بازیکنی که بدجوری چشم او را گرفته و باعث شده تا ناپولی سر کیسه را شل کند و رقم پیشنهادی خود را افزایش بدهد.
سوال مهم این است که کدام بخش از بازی جهانبخش، ناپولی و نماینده‌اش را برای جذب او آنقدر مشتاق کرده است؟ علیرضا توانایی دریبل زدن، گذشتن از بازیکن مقابل، حفظ توپ و شرکت در کارهای دفاعی تیم را دارد. جهانبخش گاهی اوقات سعی می‌کند به مرکز زمین نقل‌ مکان کند، از بیرون محوطه جریمه شوت بزند و به مرکز زمین بازگردد. همین خصوصیات بارز باعث شده تا جیونتولی به‌عنوان مدیر ورزشی و ساری که روی نیمکت ناپولی می‌نشیند برای جذب جهانبخش به اتفاق نظر برسند و مذاکره با آلکمار را به مرز توافق نزدیک کنند.
آلکمار در سال 2015 جهانبخش را با رقم یک میلیون و 800 هزار یورو جذب کرد. علیرضا در فصل جاری لیگ هلند 14 گل زده و 11 پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخته است. جهانبخش با توانایی بازی در دو سمت زمین، پیش از پیوستن به آلکمار، نزد هواداران نایمخن هلند هم محبوبیت زیادی داشت، تیمی که او را در سال 2013 از داماش گیلان در ازای 250 هزار یورو به خدمت گرفته بود.
ناپولی ابتدا روی علیرضا، 8 میلیون یورو قیمت گذاشت. رقمی که مشخص بود مورد موافقت باشگاه هلندی قرار نمی‌گیرد. آلکمار که تا سال 2020 با بال ایرانی خود قرارداد دارد پاسخ منفی‌اش را قاطعانه به گوش ناپولی رساند اما تیم دوم جدول رده ‌بندی سری آ دست از سر جهانبخش بر نداشت و باز هم به مذاکره با آلکمار ادامه داد. رقم پیشنهادی ناپولی در مذاکره دوم، 12 میلیون یورو بود که باز هم با مخالفت باشگاه آلکمار همراه شد. آلکمار که 2 فصل قبل وینسنت یانسن، آقای گل لیگ هلند را با مبلغ 19 میلیون یورو به تاتنهام فروخته، برای جهانبخش هم برنامه‌های ویژه‌ای در سر دارد. برنامه‌هایی چون درآمدزایی از انتقال فعلی و البته آینده علیرضا از ناپولی به باشگاهی دیگر.
سومین مرحله مذاکره 2 باشگاه ناپولی و آلکمار چند روز قبل برگزار شد و گویا طرفین روی مبلغ 16 میلیون یورو به توافق رسیده‌اند. آلکمار جدا از 16 میلیون یورو، مبلغی نیز بابت انتقال بعدی جهانبخش از ناپولی به باشگاهی دیگر دریافت خواهد کرد. انتقالی که با توجه به خرید جهانبخش با رقم یک میلیون و 800 هزار یورو از نایمخن، سودی 10 برابری عاید باشگاه آلکمار خواهد کرد.
توافق 2 باشگاه حاصل شده اما جهانبخش هنوز پای قرارداد را امضا نکرده. مذاکره‌ای با او برای مشخص شدن دستمزد سالانه‌اش در ناپولی انجام نشده و مشخص هم نیست آیا باشگاه ایتالیایی می‌تواند خواسته‌های مالی علیرضا را برآورده کند یا نه؟ گویا قرار است بعد از برگزاری فینال جام حذفی هلند میان آلکمار و فاینورد روتردام، علیرضا و مدیر برنامه‌هایش با مدیران آلکمار پای میز مذاکره بنشینند، چک و چانه‌های‌شان را بزنند و احتمالا به توافق برسند.
فینال جام حذفی هلند، 2 اردیبهشت در روتردام برگزار می‌شود و تا آن زمان، تمرکز علیرضا روی موفقیت آلکمار در اردی ویژه و سپس تقابل حساس با فاینورد خواهد بود. او فعلا ناپولی را از ذهن خود خارج کرده و قرار هم نیست به همین زودی‌ها درباره این انتقال صحبتی انجام بدهد. او مثل همیشه حرفه‌ای با ماجرا برخورد می‌کند و به آب و آتش نمی‌زند چون فعلا چند کار مهم و نا تمام در فوتبال هلند دارد. ابتدا کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و دوم قهرمانی در جام حذفی هلند. آنوقت است که نوبت به ناپولی می‌رسد و گرانترین انتقال تاریخ فوتبال ایران که مبلغ آن با توجه به قیمت 7 هزار تومانی یورو، 112 میلیارد تومان خواهد بود.

منبع: روزنامه ایران ورزشی

هم اکنون به صفحه اینستاگرام “رشت-گیلان”، نخستین صفحه اینستاگرام استان گیلان بپیوندید؛

www.instagram.com/Rasht.Gilan

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان