کد خبر: 1636

تاریخ انتشار: 2016/10/14 - 23:59

برای صومعه سرا این فقط یک فرصت فوتبالی نیست!

“رشت-گیلان”میثم محبوب: صومعه سرا  شهری در کمتر از ۲۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان، دارای پتانسیل های بالا در زمینه های مختلف ازجمله فوتبال که البته امروز نقشی فراورزشی در سراسر دنیا بازی می کند. صومعه سرا به لحاظ فوتبالی در دهه هایاخیر دارای استعداد هایی بوده که در سطح استان و کشور خود را مطرح […]

“رشت-گیلان”میثم محبوب: صومعه سرا  شهری در کمتر از ۲۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان، دارای پتانسیل های بالا در زمینه های مختلف ازجمله فوتبال که البته امروز نقشی فراورزشی در سراسر دنیا بازی می کند.

صومعه سرا به لحاظ فوتبالی در دهه هایاخیر دارای استعداد هایی بوده که در سطح استان و کشور خود را مطرح کرده اند ، چه به عنوان بازیکن در مستطیل سبز ، چه به عنوان سرمربی  و مربی بر روی صندلی هدایت و چه به عنوان داور و کمک داور در مقام قاضی ورزشی ، از این رو می توانیم این شهر را به عنوان یک ” فوتبالشهر” بنامیم ، فوتبالشهری که البته با استعداد هایش در تمام این دوران نقش تغذیه کنندگی بازیکن و مربی را برای نمایندگان فوتبال گیلان در لیگ های کشوری و فرستادن آنها به شهرهای دیگر به وِیژه رشت و انزلی و حتی فومن را داشته  ولی در بخش تیمداری با وجود داشتن تیمهای مختلف در طول این سالها هرگز فراتر از سطح استانی نرفته تا در بخش کار تیمی و تشکیلاتی در نقطه قرینه بخش استعدادی قرار بگیرد.

%d8%aa%db%8c%d9%85-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d9%85%db%8c%d8%b1%d8%b2%d8%a7%da%a9%d9%88%da%86%da%a9-%d8%b5%d9%88%d9%85%d8%b9%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%a7

از سال گذشته اما همتی در فضای این فوتبالشهر با ورود بخش خصوصی سرمایه گذار ایجاد شد تا جرقه های حضور تیمی در لیگ کشوری در نزد فوتبالدوستان این شهر زده شود . اگرچه در پایان فصل گذشته این هدف برای نماینده فوتبال صومعه سرا محقق نشد اما مهم این بوده که این شور ایجاد شده فروکش نکرده و نکته مثبت این که برنامه ریزهای بعدی برای رسیدن به هدف ادامه دار شد . ادامه یافتن حمایتها ، برنامه ریزی جدی تر و  سپردن هدایت این تیمبه یکی از سرمربیان باتجربه به نام فرهاد حسین پور که سالها تجربه حضور در لیگ های دسته اول و دوم فوتبال کشور با یکی از قدیمی ترین تیمهای این استان را داشته، گواه این مدعاست و البته در یک اتفاق خوشایند بالاخره درهفته های پیش  نماینده فوتبال صومعه سرا با نام میرزاکوچک مجوز حضور در لیگ دسته سوم فوتبال کشور را یافت ،یعنی بالاترین سطحی که تا کنون نماینده ای از فوتبال صومعه سرا  در آن حضور می یافت تا فوتبالشهر دیار میرزا در محک آزمونی جدید و مهم قرار بگیرد.

در گام نخست سه امتیاز شیرین تحفه و سوغات سفر سربازان میرزا از کرج بود تا شروع کار به بهترین حالت ممکن برای این تیم رقم بخورد و این هفته این تیم  میزبانی خود در نخستین دیدار خانگی آن هم در دربی گیلان را انجام خواهد داد. کاری هم به مباحث ایجاد شده در خصوص تایید استادیوم کارگران برای برگزاری این بازی نداریم چرا که همین حرکت های انجام شده برای بازسازی این ورزشگاه خود نشان از ابتدایی ترین ثمرات مثبت تیمداری صومعه سرا در لیگ دسته سه دارد.

به تمام این ها اشاره کردیم تا به اینجا برسیم که فوتبالشهر صومعه سرا  در یک محک و آزمون جدیدی قرار گرفته و مسیر پر پیچ و خمی انتظار فرهاد حسین پور و سربازان میرزا را می کشد و البته این آزمون فوتبالی با توجه به ابعاد فراورزشی این رشته ورزشی می تواند به عنوان  یک “فرصت” ارزشمند برای خود شهر صومعه سرا  در جنبه های ورزشی و غیر ورزشی تلقی شود.  اینجاست که فوتبال صومعه سرا می تواند شان ، شخصیت و جایگاهش را با دستان خودش با برنامه ریزی ، همت و حمایت مسئولان باشگاه میرزاکوچک و در کنار آنها مدیران ورزشی شهرستان رقم بزند و البته در فرصت ایجاد شده مدیران شهری نیز با بهره گیری مناسب از این فرصت ایجاد شده می توانند بهترین منفعت ها را نصیب هم فوتبال و هم خود شهر صومعه سرا کنند. صومعه سرا خیلی وقت بود که انتظار چنین فرصت ورزشی و البته فرا ورزشی را می کشید.  تیم میرزا کوچک برای صومعه سرا و صومعه سرا برای تیم میرزا کوچک. فوتبال مرز نمی شناسد و اینجا دیگر صحبت از کیلومتر ها فاصله نیست.  پس این را یک فرصت صرفا فوتبالی تلقی نکنید، لطفا.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 12

کل نظرات :1

 • امین

  تاریخ : 15 - اکتبر - 2016

  با سلام و عرض ادب
  درود بر این قلم زیبا
  با سپاس از شما بابت انتشار این مقاله


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
 1. اینستاگرام رشت-گیلان