کد خبر: 1401

تاریخ انتشار: 2016/07/23 - 17:14

جزییات حمله مسلحانه به مرکز شهر مونیخ:

پلیس آلمان اعلام کرد: فرد مسلح، جوان ۱۸ ساله آلمانی ایرانی تبار بوده است! + تصاویر

“رشت-گیلان”: پلیس آلمان می‌گوید: فرد مسلحی که در یک مرکز خرید در شهر مونیخ ۹ نفر را کشته، علاقه شدیدی به کشتار با اسلحه داشته است.   به گزارش وبسایت خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، پلیس گفته است که این حمله همچنین ارتباط آشکاری با حملات آندرس برویک، مهاجم نروژی داشته که ۵ سال پیش […]

“رشت-گیلان”: پلیس آلمان می‌گوید: فرد مسلحی که در یک مرکز خرید در شهر مونیخ ۹ نفر را کشته، علاقه شدیدی به کشتار با اسلحه داشته است.

 

به گزارش وبسایت خبری و اطلاع رسانی “رشت-گیلان”، پلیس گفته است که این حمله همچنین ارتباط آشکاری با حملات آندرس برویک، مهاجم نروژی داشته که ۵ سال پیش ۷۷ نفر را کشت.

پلیس آلمان گفته است: فرد مهاجم آلمانی ایرانی‌تبار متولد مونیخ بوده. پلیس اسم او را اعلام نکرده است.آلمان ۵

جسد این فرد در یک کیلومتری مرکز خرید پیدا شد. پلیس گفته است او هیچ ارتباط آشکاری با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران “حادثه تروریستی” در مونیخ را محکوم و با ملت و دولت آلمان ابراز همدردی کرده است.

پسر بیست و یک ساله اهل کرواسی که در تیراندازی مونیخ کشته شد

پلیس مونیخ که اتاق این جوان ۱۸ ساله را بازرسی کرده، می‌گوید در اتاق این فرد بریده‌های روزنامه‌ از جمله مقاله‌ای با عنوان “چرا دانش‌آموزان آدم می‌کشند؟” پیدا کرده است.

فرد مهاجم که متولد مونیخ بوده، اسلحه دستی نیمه خودکار گلاک با کالیبر ۹ میلی‌متر و ۳۰۰ فشنگ داشته است.

پلیس می‌گوید در حال تحقیق در این مورد است که آیا فرد مهاجم، قربانیان خود را از طریق فیسبوک به یک رستوران دعوت کرده بود یا نه.

گفته شده که او با پروفایل جعلی فیسبوک و در حالی که خود را جای یک دختر جا زده بود، افرادی را به رستوران مک‌دونالد که در آنجا دست به تیراندازی زد، دعوت کرده بود.

در تیراندازی‌های جمعه در مرکز خرید المپیا در مونیخ به جز ۹ نفری که کشته شدند، ۲۷ نفر از جمله چندین کودک زخمی شدند.آلمان ۱

سه نفر از افرادی که کشته شدند، اهل کرواسی بودند. پدر جمانات زابرجا ۲۱ ساله که کشته شد، امروز در حالی که عکس پسرش را در دست گرفته بود در نزدیکی این مرکز خرید حضور یافت. دو قربانی دیگر اهل کرواسی، دختران نوجوان بودند.

پلیس گفته است که فرد مهاجم پیشتر به علت افسردگی در یک مرکز روانپزشکی تحت درمان بوده است.

پرچم‌ها امروز در آلمان به حالت نیمه افراشته در آمده‌اند و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در نشست شورای امنیت ملی این کشور شرکت می‌کنند.

مردم نیز در برابر این مرکز خرید شمع روشن کرده و برای قربانیان گل گذاشته‌اند.

سخنگوی دادستانی مونیخ گفته است که فرد مهاجم احتمالا در یک مرکز روانپزشکی تحت درمان بوده است. او گفت این فرد هیچ سابقه جنایی نداشته و در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۰ قربانی حمله واقع شد و در یک مورد توسط سه جوان کتک خورد.

‘ارتباط آشکار’ با برویک

هوبرتوس آندری، رئیس پلیس مونیخ گفته است ارتباط “آشکاری” میان تیراندازی روز جمعه و پنجمین سالگرد تیراندازی و حملات آندرس برویک نروژی وجود دارد که ۷۷ نفر را کشت.

آقای آندری هشدار داد که شمار رسمی زخمی‌های این تیراندازی‌ ممکن است افزایش یابند. شماری از افرادی که در جریان تیراندازی زخمی شدند، از صحنه گریختند.

وضعیت ده نفر از زخمی‌ها از جمله یک پسربچه ۱۳ ساله وخیم گزارش شده است.

آلمان ۲

اولین گزارش در مورد این تیراندازی ساعت ۶ عصر روز جمعه به وقت محلی منتشر شد.

شاهدان عینی گفتند که فرد مهاجم در خیابان هاناوئر به روی مردم شلیک کرد و سپس وارد مرکز خرید شد.

آلمان ۴

ویدیویی وجود دارد که مردی را نشان می‌دهد که در برابر رستوران مک‌دونالد به روی مردم تیراندازی می‌کند و مردم در حال گریختن از محل هستند.

آلمان ۳

لینک کوتاه مطلب: http://rashtgilan.com/?p=1401

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان