کد خبر: 2146

تاریخ انتشار: 2018/07/30 - 6:42

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

فعالان رسانه‌ای گیلان همزمان با 17 مرداد تجلیل می‌شوند

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان گفت: به زودی مراسم روز خبرنگار را همزمان با هفدهم مردادماه همراه با تجلیل از عزیزان و فعالان رسانه‌ای گیلان برپا خواهیم کرد. “رشت،گیلان”: فیروز فاضلی در نشست ستاد روز خبرنگار استان گیلان، با بیان اینکه جامعه خبری گیلان پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی دارد، گفت: خوشبختانه فضای رسانه‌ای گیلان توسعه یافته و در […]

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان گفت: به زودی مراسم روز خبرنگار را همزمان با هفدهم مردادماه همراه با تجلیل از عزیزان و فعالان رسانه‌ای گیلان برپا خواهیم کرد.

“رشت،گیلان”: فیروز فاضلی در نشست ستاد روز خبرنگار استان گیلان، با بیان اینکه جامعه خبری گیلان پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی دارد، گفت: خوشبختانه فضای رسانه‌ای گیلان توسعه یافته و در حد مطلوبی قرار دارد و همه خبرنگاران به نوعی دغدغه توسعه استان و رفع مشکلات و کاستی‌ها را داشته و این موضوع با طرح سوالات فراوان، مطالبه‌گری و پرسشگری‌هایی که در جلسات با مدیران استان مشاهده می‌شود به وضوح عیان است.

وی، با تقدیر از عملکرد هیئت مدیره خانه مطبوعات استان در ساماندهی و رسیدگی به مشکلات اصحاب رسانه، افزود: همگرایی و وحدت رویه‌ای که در خانه مطبوعات مشاهده می‌شود، خود عامل توسعه یافتگی و خدمت به جامعه رسانه‌ای استان است و امیدوارم با رفع کاستی‌ها به مشکلات رفاهی خبرنگاران هم رسیدگی شود.

فاضلی اضافه کرد: سال 97 سال پرباری برای مطبوعات و رسانه‌های استان است، چرا که سوای فعالیت‌های مطلوبی که از سوی آنها صورت می‌گیرد، امسال شاهد برگزاری اولین جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور به میزبانی خانه مطبوعات و حمایت‌های مادی و معنوی منطقه آزاد انزلی بودیم که مراسم اختتامیه آن با حضور دکتر نوبخت، نمایندگان گیلان، استاندار گیلان، فرمانداران و مدیران کل استان و جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران سراسر کشور در سالن همایش‌های منطقه آزاد انزلی به شکل باشکوهی برگزار شد و متعاقب آن مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها با حضور مسئولان کشوری و استانی در رشت با موفقیت به انجام رسید و به زودی نیز مراسم روز خبرنگار را همزمان با هفدهم مردادماه همراه با تجلیل از عزیزان و فعالان رسانه‌ای گیلان برپا خواهیم کرد.

فاضلی یادآور شد: خوشبختانه مطبوعات استان گیلان در سطح کشور پیشرو بوده و از جایگاه مطلوبی برخوردار و شایستگی‌های لازم را نیز به لحاظ نیروهای فعالش داراست.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از زحمات ستاد برگزاری مراسم روز خبرنگار، اظهار کرد: امسال نیز قطعا با مساعدت و کمک‌های استانداری و دیگر متولیان امر، مراسمی در خور شان و نام رسانه‌های استان به مسئولیت خانه مطبوعات برگزار خواهیم کرد.

کریم خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان نیز در ادامه این جلسه، گفت: طی سالیان اخیر در پی تولیدات رسانه‌ای و فعالیت‌های مناسب اصحاب رسانه گیلان، بر اعتبار و غنای فکری و فرهنگی مطبوعات و جامعه رسانه‌ای استان افزوده شده و فعالیت بیش از 150 نشریه مکتوب، 120 رسانه مجازی اعم از سرپرستی خبرگزاری‌های سراسری و پایگاه‌های خبری استان و همچنین تلاش و فعالیت بیش از 50 دفتر سرپرستی روزنامه‌های سراسری در گیلان، خود موید این موضوع است.

وی افزود: خوشبختانه حضور و فعالیت رسانه‌ای پر نشاط جوانان تحصیل‌کرده و با دانش و علاقمند به کار رسانه‌ای در فضای فعلی استان، این امیدواری را به وجود آورده که فعالان این حوزه از سواد رسانه‌ای بهتری برخوردار شوند تا همچنان با تولیدات رسانه‌ای و خبری خود در سطح کشور زبانزد شوند.

خورسندی، به مشکل مالیاتی خانه مطبوعات گیلان اشاره کرد و متذکر شد: در تلاش هستیم تا این معضل را با کمک نمایندگان به شکل قانونی برطرف کنیم تا وقت بیشتری را برای رسیدگی به امور جاری خانه مطبوعات و خدمات‌رسانی به خبرنگاران بگذاریم؛ متاسفانه در حال حاضر در چند جبهه مشغول نبرد هستیم که خصوصا موضوع مالیات، زمان زیادی از ما گرفته است.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان یادآور شد: پس از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات و جشنواره رضوی، خیلی زود با همکاری امور فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد برگزاری مراسم روز خبرنگار را تشکیل دادیم و برای برگزاری بهتر آن در تلاش هستیم.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان