کد خبر: 1508

تاریخ انتشار: 2016/08/16 - 21:10

در قضاوت عملکرد دولت دکتر روحانی: گذشته را فراموش نکنیم!

“رشت-گیلان” – محسن بیناپور: با گذشت سه سال از به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، اگر همین امروز انتخاباتی در کشور صورت گیرد، قطعاً و یقیناً مردم بار دیگر به وی اعتماد خواهند کرد. اکثریت مردم ایران می‌دانند که دولت روحانی دستاوردی بزرگ بنام برجام دارد و اگر این توافق قانونی نبود، کشورمان با […]

“رشت-گیلان” – محسن بیناپور: با گذشت سه سال از به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، اگر همین امروز انتخاباتی در کشور صورت گیرد، قطعاً و یقیناً مردم بار دیگر به وی اعتماد خواهند کرد.

اکثریت مردم ایران می‌دانند که دولت روحانی دستاوردی بزرگ بنام برجام دارد و اگر این توافق قانونی نبود، کشورمان با خطرات بسیار جدی روبه‌رو می‌شد.
اما مخالفان دولت دکتر روحانی نه به دلیل اشکال کار در دولت، که بخاطر دور بودن از قدرت، به اقداماتی دست زدند که در پی آن در محافل سیاسی و مطبوعات و رسانه‌ها‌ شدیدا برعلیه دولت تاخته و اقدامات تخریبی عدیده‌ای علیه دولت انجام داده و می‌دهند. نظر مخالفان این است که دولت روحانی ضعیف عمل کرده و قطعا یک‌دوره‌ای خواهد بود.
اکثریت مردم این سخنان و تبلیغات را باور ندارند و می‌دانند اگر مشکلاتی به وجود آمده و رکود اقتصادی صورت گرفته نتیجه اعمال انجام شده توسط دولت‌های نهم و دهم بوده است.
مردم قطعا به یاد دارند که در دولت گذشته چند قطعنامه علیه ایران صادر شد و چنانچه یک قطعنامه دیگر صادر می‌شد، چه خساراتی برای کشورمان در پی داشت. بر همه ما مبرهن است که برجام سایه جنگ را از روی ایران برداشت و در این امر باید از دولت و شخص دکترروحانی و دکتر ظریف تشکر کرد.
متاسفانه مشکل اکثر مردمان کشورهای جهان سوم آن است که تاریخ و گذشته دور و نزدیک خود را فراموش می‌کنند.
اما مردم ایران در دو انتخابات گذشته نشان دادند که خاطرات تلخ دوره هشت ساله احمدی نژاد را فراموش نکرده و نخواهند کرد.
قطعا مردم ایران فراموش نمی‌کنند که در سال ۱۳۹۲ ذخیره گندم در انبارهای ایران به حدی کاهش یافته بود که تنها مصرف چهار روز کشور را تامین می‌کرد، مردم فراموش نکرده اند که چگونه پاسپورت ایرانی بی ارزش شد و در رده پاسپورت افغانی قرار گرفت.
مردم ایران نباید به هیچ عنوان فراموش کنند که در هشت سال دوره احمدی نژاد چه بر سر کشور آمد و چه میزان از درآمدهای کشور به باد رفت و چه خسارتهای سنگینی به کشور وارد شد.
در حال حاضر در سایتها و رسانه‌ها‌ی مخالف دولت، مطالبی در خصوص یک دوره‌ای بودن دولت روحانی به چشم می‌خورد و در طرف دیگر از آمدن احمدی نژاد مطالبی منتشر می‌شود.
البته برای اصلاح‌طلبان و حامیان انتخابات آزاد و سالم، فرقی نمی‌کند. یعنی تمام تلاش و سعی اصلاح طلبان این است که مردم تصمیمی درست و منطقی بگیرند و اصلح ترین شخص را انتخاب کنند.
انتخابات سال۱۳۹۶ هم از این قاعده مستثناء نیست. باید اصلح ترین فرد انتخاب شود.اما به شرط آنکه گذشته هیچکدام از افراد و جریانهای سیاسی فراموش نشود، یعنی مردم دولت اصلاحات و دولت احمدی نژاد را بطور منصفانه و منطقی مقایسه کنند. مردم باید بدانند جناب روحانی در سال ۱۳۹۲ در چه شرایطی دولت را تحویل گرفت. مردم باید سوال کنند دولت احمدی نژاد که بیش از هشتصد میلیارد دلار درآمد داشت، این میزان درآمد در کجا هزینه شده است؟
مردم علاوه بر آنکه نباید موارد منفی را فراموش کنند، بلکه باید سوالاتی را هم مطرح نمایند.
مردم نباید فراموش کنند که به چه دلیل رییس جمهور ایران در آن دوره هشت ساله در خارج از کشور مورد بی احترامی قرار گرفت، باید دلیل این بی حرمتی‌ها‌ روشن شود. دانستن این موارد به انتخاب فرد اصلح در آینده کمک خواهد کرد.
نباید با بی‌انصافی دولت روحانی را نقد کرد. البته مشکلاتی در دولت یازدهم وجود دارد و باید برخی افراد از دولت خارج شوند.اما نباید فراموش کنیم که دکترروحانی چه دولتی را تحویل گرفت.نباید فراموش کنیم که دوران دولت احمدی نژاد پر اختلاس ترین دولت تاریخ معاصر ایران است و تا چند سال دیگر نیز همچنان اثربد خود را در کشور خواهد داشت.
عده‌ای از مردم به دلیل پرداخت یارانه حامی احمدی نژاد هستند.لازم به ذکر است که کسی با پرداخت و دریافت یارانه مخالف نیست اما پرداخت این نوع یارانه، خسارت زیادی به کشور وارد آورده و باید شکل پرداخت یارانه اصلاح گردد.نباید چند برابر شدن قیمت اجناس را به دنبال دریافت یارانه فراموش کرد. نباید فراموش کرد که قیمت یک دستگاه خودروی پراید از هفت میلیون به بیست و یک میلیون رسید.نباید فراموش کرد که دلار هشتصد تومانی به ۳هزارتومان رسید. نباید فراموش کرد که بی‌سابقه‌ترین اختلاس‌ها‌ و فساد اداری در زمان دولت احمدی‌نژاد رخ داد.
با به خاطر آوردن این موضوعات مردم می‌توانند بهترین تصمیم را بگیرند. مهمترین اصل آن است که تلخی و شیرینی گذشته فراموش نشود. فراموشی برابر است با ایجاد خطربرای آینده ایران. باید دانست شرایط ایده آل زمانی به وجود می‌آید که عملکرد گذشته دولتمردان فراموش نشود و درسی باشد برای آینده و انتخاب درست…
سخن آخر آنکه، برای اخذ تصمیم درست در آینده، به گذشته نگاهی کامل بیندازیم.

محسن بیناپور-رییس سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام استان گیلان

 

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان