کد خبر: 2205

تاریخ انتشار: 2018/08/02 - 6:42

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان خبر داد:

افزایش ۴۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: مجموع تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا از ابتدای سالجاری تا به امروز ۸۷  هزار و ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی۴۷ درصدی داشته است. “رشت،گیلان”: مهندس حسین چراغی در نشست بررسی آخرین وضعیت عملکردی بندر آستارا، خبر از رونق و رشد فزاینده و چشمگیر صادرات و […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: مجموع تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا از ابتدای سالجاری تا به امروز ۸۷  هزار و ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی۴۷ درصدی داشته است.

“رشت،گیلان”: مهندس حسین چراغی در نشست بررسی آخرین وضعیت عملکردی بندر آستارا، خبر از رونق و رشد فزاینده و چشمگیر صادرات و واردات کالا از  منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا داد و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری واردات و صادرات کالا در بندر آستارا رشد بی سابقه ای داشته است و با آماده شدن زیر ساختهای فاز اول توسعه در این بندر واگذار شده به بخش خصوصی، فضای حضور سایر سرمایه گذاران در بخش های مختلف از جمله احداث سیلوی غلات و انبار  مهیا شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: مجموع تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا از ابتدای سال جاری تا به امروز ۸۷  هزار و ۴۰۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ۴۷ درصدی داشته است که از این تناژ مقدار ۵۷ هزار و ۷۶۶ تن مربوط به صادرات کالای غیر نفتی است که رشد ۲۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

چراغی، بخشی از رونق صادرات بندر آستارا را مرهون راه اندازی شیوه حمل و نقل جدید با عنوان “کابوتاژ” در شمال کشور دانست و خاطرنشان کرد: با الحاق پایانه ریلی آستارا به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، با سازمان مسئولی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، به زودی شاهد راه اندازی حمل و نقل چند وجهی خواهیم بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با ایجاد این تحول جابجایی کالا با سرعت و سهولت بیشتری انجام می شود تصریح کرد: این امر کاهش قیمت تمام شده کالا را در پی خواهد داشت.

وی ایمنی و حفظ سلامت کالا و استفاده بهینه از ظرفیت کشتیها و ناوگان خشکی را در کاهش ترافیک جاده ای و صرفه جویی در زمان و هزینه از دیگر مزایای حمل و نقل چند وجهی دانست و گفت: به دنبال افزایش سهم بازار از طریق جذب کالاهای جدید از مسیر دریای خزر هستیم تا شاهد رونق گرفتن  سهم کالای ترانزیتی از این منطقه باشیم.

ارسال دیدگاه

قدر hiva <
  1. اینستاگرام رشت-گیلان